Çözüldü Üniversitedeyken YKS'ye girmek puanı düşürür mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PeAceKing55

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Üniversiteye kayıtlı bir bölümde okurken yerleştiğimden sonraki sene sınava girdiğimde OBP puanın yarısının hesaplandığını biliyorum. O yıl harici diğer seneler girildiğinde puan düşmüyor. Benim sorum şu ben 2021 yılında tercih yapıp bir üniversiteye kaydoldum 2023 yılında aynı üniversitenin İngilizce bölümünden Türkçe bölümüne geçiş yaptım. Bu sene YKS sınavına girmek istiyorum. Şu an ÖSYM YKS başvuru sayfasında ve e-Devlet'te öğrenci belgesi sorguladığımda üniversite kayıt tarihim öncesinde 2021 görünürken şu an da güz döneminin başındaki geçişim nedeniyle 2023 kayıtlı görünüyorum. Sizce YKS'de puanımda düşüş olur mu?

Çözüm
Düşüş olmaz, ÖSYM elindeki dataları kullanıyor. Yani 2023'te YKS'ye girip yerleşenlerin listesi var zaten elinde, sistemde sizin geçiş tarihinizin 2023 olması puanınızı etkilemez.
Düşüş olmaz, ÖSYM elindeki dataları kullanıyor. Yani 2023'te YKS'ye girip yerleşenlerin listesi var zaten elinde, sistemde sizin geçiş tarihinizin 2023 olması puanınızı etkilemez.

Çözüm

Geri
Yukarı