Üniversitelerde baraj kalkınca ücretli okunabilir mi?

Nemss

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bu sene üniversiteye gireceğim fakat ben sözelciyim istediğim bölüm ise sayısal. İstediğim bölümde baraj yok fakat insanların ortalaması 20 net AYT sayısal ben bu neti yapamam sayısal da hatta hiç yapamam. Sorun şu ki özel de yapamasam bile ücretli okuyabilir miyim?

Bölüm dolmadıysa ve mühendisliklerdeki gibi sıralama barajı yoksa girer okursunuz. Okumak istediğiniz bölüm nedir?

Benim anlamadığım, hiç yapamıyorsunuz fakat bölüme girdiğinizde mi yapabilmeye başlayacaksınız?

Eğer tercih edenler arasında belirlenen kontenjanda en yüksek puana sahip kişi arasında olursanız, mümkün. Okunabilir. Tabii baraj sıralaması olan bölümler bunun dışında. Örneğin öğretmenlik için 300K sınırı vardı. Bu baraj hâlâ devam ediyor.

Bölüm dolmadıysa ve mühendisliklerdeki gibi sıralama barajı yoksa girer okursunuz. Okumak istediğiniz bölüm nedir?

Benim anlamadığım, hiç yapamıyorsunuz fakat bölüme girdiğinizde mi yapabilmeye başlayacaksınız?

Kaptanlık ve oyun tasarımı istiyorum halihazırda oyun yapıyorum zaten. Bölüme sayısala girilmesi saçma

Kaptanlık ve oyun tasarımı istiyorum halihazırda oyun yapıyorum zaten. Bölüme sayısala girilmesi saçma
Oyun tasarımında hesaplamalı matematik, doğrusal cebir ve diferansiyel denklemler gibi dersler var. Kaptanlığı bilmiyorum. Müfredatlarına açıp bakmanız gerekiyor.

Taban puanlara baktım dolmamışlar var yani bölüme girebilirsiniz fakat üstte söylediğim dersleri geçmeniz için matematik bilmeniz gerek.

Ayrıca AYT'de matematik veya fenden en az 0,5 net çıkartmanız gerekiyor AYT puanınızın hesaplanması için haberiniz olsun.

Bu da kontenjanları dolmamış oyun tasarımı olan üniversiteler listesi:
1654513202329.png

Kaptanlık hadi neyse fizik falan desek de bir nebze haklılık payınız var ama oyun tasarımının içine ileri matematik giriyor tabii ki de sayısal bölümde olacak.

Ders olarak öyle fakat 2 yıldır oyun yapıyorum Unity ve ue üzerinden bursluluk için bahçeşehir çağırmıştı kabul etmemiştim keşke kabul etseydim diyorum

Hocam hiç puan yapamam diyorsunuz da üniversite de dersleri nasıl yapacaksınız? 50% lik bir üniversiteye girseniz bile kalmaktan burslar kesilebilir yıllık 50-60Bin TL belki daha fazla para verirsiniz.

Hocam hiç puan yapamam diyorsunuz da üniversite de dersleri nasıl yapacaksınız? 50%lik bir üniversiteye girseniz bile kalmaktan burslar kesilebilir yıllık 50-60Bin TL belki daha fazla para verirsiniz.

Hocam sayısal da yapmam hep sözel çalıştım o yüzden ne yapacağım bilmiyorum
Hocam hiç puan yapamam diyorsunuz da üniversite de dersleri nasıl yapacaksınız? 50%lik bir üniversiteye girseniz bile kalmaktan burslar kesilebilir yıllık 50-60Bin TL belki daha fazla para verirsiniz.

Maddi durumunuz yıllık 50-60 bini karşılar o yönden sorun yok

Geri
Yukarı