Rehber Üniversitelilerin yararlanabileceği yazılımlar

261538

Megapat
Makaleler
98
Hepinize merhabalar, bazı uygulamaların öğrenciler için özel fırsatları var bunlara birlikte bakalım.
1607508378728.png
  • Windows Yazılımı
  • Cinama 4D Maxon One 6 Aylık
    • Öğrenciler için özel kampanya veren şirketlerden biri de Maxon. Ek olarak Estore.onthehub üzerinden diğer kampanyalardan yararlanabilirsiniz.
      • OnTheHub is OnTheHub Adresinden üniversite postanız ile kayıt yaptırarak alabilirsiniz.
      • 1607508991477.png
  • Üniversitenize Özel
    • lisanslarından yararlanmak için biraz araştırmanız gerekiyor. Örnek olarak Atatürk Üniversitesi'nin sağladıklarına bakalım. Nasıl alabileceğinizi adım adım anlatıyorlar genelde.
    • 1607509287098.png
  • Autodesk(AutoCad/Fusion 360 vb.) yazılımları
  • JetBrains
  • GitHub Student Developer Pack
  • Adobe Creative Cloud
  • Spotify/Apple Music/YouTube
    • Müzik, video izleyebileceğiniz uygulamalar olmazsa olmazımız.
      • Link bırakmak yerine bu firmaların sitelerinde abonelik alırken öğrenci dedikten sonra öğrenci belgenizi yollamanız ile fiyat konusunda iyi bir indirim alabilirsiniz.
      • Ek olarak Papara, Tosla gibi kartlarınız varsa cüzi bir miktar ödediğiniz bu firmalara ödediğinizin yarısını da nakit olarak alabilirsiniz.

@ekmeğin altındaki etiket Üniversite ile anlaşmasına bağlı olabilir şu an. Ek olarak 8.1 alabiliyordum diye hatırlıyorum. Alıp yükseltme yapabilirler.
Industry Pro veriyorlar. Onda yükseltme yapılmıyor diye biliyorum. Eskiden bende gözüküyordu ama bu sene Windows 10 gözükmüyor.

WolframAlpha

Adssız.png

- Öğrenci dostu daha doğrusu kahramanı diyelim biz bu programa temel bilimler ve mühendislik hakkında her türlü bilgiyi içerisinde barındıran, Mathematica yazılımının geliştiricisi Stephen Wolfram'ın sahibi olduğu Wolfram Research tarafından geliştirilen bir bilgi motorudur. Tam sürümünün fiyatı Microsoft Store'da 8.5₺ her öğrenci bilgisayarında bence bulunması gereken uygulamalardan birisidir.

Not: Üniversiteli öğrencilerin aklından geçenleri duyar gibiyim bu haftalar malum haftalar ,evet işe yarıyor. 😁

WolframAlpha

Anadolu üniversitesinden 2014 yılında mezun olundu. Office 365 üyeliğini 2 yıldır kullanmaktayız. Ancak okul biteli çok oldu. Ne zaman üyelik sona erer. Dosyalarıma bir şey olur mu?

Abonelik durumunda şunlar yer almaktadır.
Office 365 A1 Plus for students
To-Do (Plan 2)
Azure Active Directory Basic for EDU
School Data Sync (Plan 1)
Microsoft Stream for O365 E3 SKU
Microsoft Teams
Microsoft StaffHub
Power Automate for Office 365
Power Apps for Office 365
Azure Rights Management
Microsoft Forms (Plan 2)
Microsoft Planner