Üniversiteye gitmek mantıklı mı?

Darxenos

Femtopat
Şu an ülkemizin durumunu az çok biliyorsunuz. Bu dönemlerde üniversiteye gitmek gerçekten mantıklı mıdır iş olanakları, maddi ve manevi geçim vs. açısından? Mezun olup da işsiz olan da az değil sanırım. En az 1 milyon genç işsiz diye biliyorum. Bir de teknolojinin hızla gelişmesi de üniversiteleri etkiler mi ki?

Okuduğunuz okula, seçtiğiniz bölüme ve tabii ki size bağlı.

Şu an ülkemizin durumunu az çok biliyorsunuz. Bu dönemlerde üniversiteye gitmek gerçekten mantıklı mıdır iş olanakları, maddi ve manevi geçim vs. açısından? Mezun olup da işsiz olan da az değil sanırım. En az 1 milyon genç işsiz diye biliyorum. Bir de teknolojinin hızla gelişmesi de üniversiteleri etkiler mi ki?
Sınavda 1.5m'uncu olup sokak başındaki üniversiteye gidersen tabii ki de işsiz kalırsın🥰😍

Okuduğunuz okula, seçtiğiniz bölüme ve tabii ki size bağlı.
Seçeceğim bölümlerin çoğu mühendislik olacak.

Sınavda 1.5m olup sokak başındaki üniversiteye gidersen tabii ki de işsiz kalırsın🥰😍
Ben Eylül'de başlayacağım çalışmaya. Sınava kadar çoktan bitirmiş olurum çalışmayı. O kadar sıralama yapmam zaten.

Sadece kariyer ve gelecek planı için değil, tek başınıza kendinizi idare edebilmeniz, insanları tanıyabilmeniz, kültürlenmeniz ve çevre edinmeniz açısından üniversite iyi bir deneyimdir. Kendinizi geliştireceğiniz bu önemli dönemde kendinize uygun bir bölümde okumak oldukça mantıklıdır. Üniversite bilgiden ziyade bilgiye ve kariyere giden yolları açan bir araç olarak düşünülmeli.

Gitme. Üniversiteye gitme 4 sene okuyup kıytırık bir diploma ile iş arayacağına bir yere girer çalışır ustalığa kadar gider kendi işini kurarsın veya en mantıklısı e-ticaret çağımızda oldukça mantıklı smma e ticaret dropshopping veya en basitinden telefon kılıfı tasarımı gibi şeyler satıp yan gelir elde edebilir kendi şirketinizi kurabilirsiniz ama dediğim seviye için eğitim şart veya borsaya girersiniz gördüğün gibi seçenek çok ama üniversitede 4 sene zamanını ve paranı sakın heba etme.

Amacın para kazanmaksa hiç girme bile derim.
Öğrnemek istiyorsan bir şeyler gidin, çok faydası olacaktır ama amaç iş imkanımın artması, daha çok para kazanmak derseniz ben okumanızı önermem. Meslek öğrenin derim.

Hocam okuyun ama sadece elşmde diploma olsun diye üniversite 5 yıl da hem dil hem de kültürel ve aksdenik olarak kendinizi geliştirmeniz için bir şans yani sadece ne iş ne de sadece eğitim için okunmamalı.

Sadece kariyer ve gelecek planı için değil, tek başınıza kendinizi idare edebilmeniz, insanları tanıyabilmeniz, kültürlenmeniz ve çevre edinmeniz açısından üniversite iyi bir deneyimdir. Kendinizi geliştireceğiniz bu önemli dönemde kendinize uygun bir bölümde okumak oldukça mantıklıdır. Üniversite bilgiden ziyade bilgiye ve kariyere giden yolları açan bir araç olarak düşünülmeli.
Hocam benim en çok gitmek istediğim bölüm Endüstri Mühendisliği. Bu olmazsa diğer mühendislik bölümlerinden birine girerim.

Hocam iyi hoş diyorsun mantıklı ama geleceği garanti olmaz kültürlü olup işsiz olursan o kültür bir işe yaramaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı