Üniversiteye kayıt yapınca tecil otomatik olur mu?

fzzued

Decapat
Daha fazla  
Tercih yapacağım ve yazdığım üniversiteye kayıt yaptırdıktan sonra tecilim otomatik olarak yapılıyor mu yoksa benim gidip şubeden mi yaptırmam lazım? Yaşım 19.

Kafamı çok kurcalıyor ve bugün boşum bugün gidip kendim tecil ettirsem bir sorun olur mu?

Hiçbir sorun yaşamazsın. Üniversiteye başlamadan önce ben de kaçak görünüyordum. Gidip tecil ettirdim 2 yıllık tecil yapmışlardı. Üniversiteye yazıldıktan sonra 2 yıllık yerine 2029 yılına kadar tecilli görünüyordum.

Hiçbir sorun yaşamazsın. Üniversiteye başlamadan önce ben de kaçak görünüyordum. Gidip tecil ettirdim 2 yıllık tecil yapmışlardı. Üniversiteye yazıldıktan sonra 2 yıllık yerine 2029 yılına kadar tecilli görünüyordum.
Evet 2 yıllıkmış sorup öğrenmiştim. Endişem şu bi kaç üniversiteli arkadaşımın üniversitesi tecili otomatık olarak yapmamıştı onlar da gidip kendileri tecil ettirmişlerdi. Ben de hiç bu şüpheye düşmemek için bugün tecil ettirmeyi düşünüyorum ama emin de olamıyorum. Bugün ben tecil ettirdiğimde bir sorun yaşamayacaksam öyle yapayım o zaman. Değil mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı