Üniversiteyi bırakamıyorum

Gelmişsin en az 18 yaşına görece kolay bir bölüm okuyorsun para mı lazım git part time iş bul çalış. Anket yap, broşür dağıt milyon tane para kazanma yöntemi var. Ailen seni 12 yıl okutmuş bir üniversite kazan diye şimdi de kazandığın yeri yadırgıyorsun. MSÜ deniz harp istiyorsan git kazan sonra de ki ben bunu kazandım. Daha kazanmadığın şey için okuldan niye ayrılıyorsun? Hadi diyebilirsin ki hem okul hem hazırlık zor onu da maalesef ki o bölümü yazmadan önce düşünecektin. Herkes hatalarının cezasını çeker bu hayatta.

Haklısınız hocam gerçekten okuyunca hak verdim ama ulaşım vesaire elverişli değil maddiyat yüzünden bu kadar bunaldım lakin bir çözümünü bulacağım

Önemli olan kim olduğun. Sadece TYT ve AYT çalışmış ezberi iyi diye derslerden geçmiş herhangi bir grafik tasarım mezunu sol serçe parmağımdan aralıksız 9 saat ders alabilir. Ben meslek lisesi mezunu biriyim istediği üniversiteyi bitirmiş olsun ben 22 yaşındayım bu işi 7 yıldır yapıyorum.

Olay sende bitiyor okul okumak bir köprü insanlarla tanışırsın farklı görüşleri kıyaslarsın aracılar bulursun okurum mezun olurum işimi yaparım diyorsan "ahh" yaparsın kendini geliştirmedikçe olacağın statü işsiz ya da saçma sapan bir işte çalışmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı