Üniversiteyi bırakıp tekrar sınava girmeli miyim?

Çünkü geneli öyle. Lütfen boş duyar kasma.(konu kilitlenebilir.)
Boş duyar değil, çevremde mezuna kalan insanlar var ve hiçbir şekilde dediğin gibi tepki verilmedi. Asıl sen saçma bir biçimde genelleme yapma, herkesin aile yapısı farklıdır ve bunu ancak kişinin kendisi bilebilir.

Boş duyar değil, çevremde mezuna kalan insanlar var ve hiçbir şekilde dediğin gibi tepki verilmedi. Asıl sen saçma bir biçimde genelleme yapma, herkesin aile yapısı farklıdır ve bunu ancak kişinin kendisi bilebilir.
Buna bile bu kadar çok tetikleniyorsanız sosyal medyada gezerken dikkatli olun. Sağlığınızı etkileyebilir.

Buna bile bu kadar çok tetikleniyorsanız sosyal medyada gezerken dikkatli olun. Sağlığınızı etkileyebilir.

Çok basit değil. Aile kavramları çok derin bir konu. Değerini sıkışınca anlarız. Konu sahibi nasıl bir sorun yaşıyor bilemem ama benim gördüğüm hiç bir aile çoçuğuna okul konusunda yapma demedi.

Üniversiteye girdikten sonra olay sizde bitiyor. Hangi üniversiteyi okuduğunuz elbette önemli ama bir kere girip 1 yıl bitirmişsiniz. Kendiniz çalışıp gerisini getiremezseniz aynı şekilde sınavda da iyi bir not alamazsınız. Kafanızdaki iyi üniversite mantığını bırakın derslerinizi çalışın boşa vakit kaybetmeyin.

Dostum dediğin gibi yapan arkadaşlarım var hepsi de hiçbir yer kazanamadı ilk sene kazandın kazandın hatta babamın bir arkadaşı 3 senedir deniyor olmuyor ki bence devam et ayrıca diyelim ki ki kazandın 2 senelik kaybın olacak alık 5K maaş alsan 2 senede 120k yapar bir araba parası ya yani demem o ki okumaya devam et şu anki okulunu.

Ayrıca buraya not eklemek istiyorum. Hayatta herkes aynı başarıyı yakalayamıyor. Bir arkadaş gidip en güzel üniversiteleri burslu kazanıyor bir arkadaş 200kda anca bir yere girebiliyor. Fakat aradaki fark inanın sonradan açılıyor. Üniversite dönemini aktif geçirirseniz yani derslerinizi yapar projeleri kovalarsanız ve insan tanımaya başlarsanız herkesten önde olmaya başlıyorsunuz. Üniversiteyi muazzam puanlarla bitirip iş bulamayan da var. Kötü puanlarla yurt dışına iş bağlantısı yapıp giden ve muazzam paralar kazanan insanlarda var. Olumsuz düşünmeyin aktif olun yapabiliyorsanız Erasmus yapın. İşte o zaman anlarsanız neler olup bittiğini.

Hocam yatay geçiş versen başka okula olmaz mı?

Şu an agnom yetmiyor.
Ayrıca buraya not eklemek istiyorum. Hayatta herkes aynı başarıyı yakalayamıyor. Bir arkadaş gidip en güzel üniversiteleri burslu kazanıyor bir arkadaş 200kda anca bir yere girebiliyor. Fakat aradaki fark inanın sonradan açılıyor. Üniversite dönemini aktif geçirirseniz yani derslerinizi yapar projeleri kovalarsanız ve insan tanımaya başlarsanız herkesten önde olmaya başlıyorsunuz. Üniversiteyi muazzam puanlarla bitirip iş bulamayan da var. Kötü puanlarla yurt dışına iş bağlantısı yapıp giden ve muazzam paralar kazanan insanlarda var. Olumsuz düşünmeyin aktif olun yapabiliyorsanız Erasmus yapın. İşte o zaman anlarsanız neler olup bittiğini.

Üniversitem Erzurum atatük üniversitesi. O yüzden arada kaldım.

Geri
Yukarı