Üniverste sınavına hangi sınıfta yoğun çalışmalıyım?

Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar şu an 10 sınıfım düz Anadolu lisesi şu an derslere normal çalışıyorum yazın TYT çalışacağım sizin bir tavsiyeniz var mıdır? Derslere şimdiden sıkıca asıll falan diyor. Önerileriniz var mı, çalışmayıp da pişman olduğunuz zamanlar oldu mu?

Temel sağlamsa 12. sınıfta yapılan yoğun çalışma ile halledersin ama temel yoksa veya yetersizse 10. sınıf yazından başlayarak 11. sınıfta dahil olmak üzere temelinizi güçlendirip yani TYT'yi bir yandan halledip diğer yandan 11. sınıf konularını hallederek 12. sınıfa geçmeniz çok büyük bir artı olur.

Temel sağlamsa 12. sınıfta yapılan yoğun çalışma ile halledersin ama temel yoksa veya yetersizse 10. sınıf yazından başlayarak 11. sınıfta dahil olmak üzere temelinizi güçlendirip yani TYT'yi bir yandan halledip diğer yandan 11. sınıf konularını hallederek 12. sınıfa geçmeniz çok büyük bir artı olur.

Sayısalda temel rezalet.

Sayısalda temel rezalet.

Özellikle sayısalda temel rezaletse son yıla bırakmak büyük risk olur ve mentaliniz en ufak düştüğünde mezun moduna girersiniz. Düzenli bir program ile buna okulunuzun rehber hocası iyiyse ondan yardım alarak veya kendinize uygun ama uymak şartıyla hazırlayın ve temeli güçlendirmek için geç kalmayın. Neden geç kaldım diye pişman olmaya gerek yok daha zamanınız çok var. Şunu da eklemek istiyorum eğer arkadaş ortamınız dersle alakasızsa ve sizi sürekli dersten uzaklaştırıyorsa onlarla aranıza mesafe koymaya başlayın.

Özellikle sayısalda temel rezaletse son yıla bırakmak büyük risk olur ve mentaliniz en ufak düştüğünde mezun moduna girersiniz. Düzenli bir program ile buna okulunuzun rehber hocası iyiyse ondan yardım alarak veya kendinize uygun ama uymak şartıyla hazırlayın ve temeli güçlendirmek için geç kalmayın. Neden geç kaldım diye pişman olmaya gerek yok daha zamanınız çok var. Şunu da eklemek istiyorum eğer arkadaş ortamınız dersle alakasızsa ve sizi sürekli dersten uzaklaştırıyorsa onlarla aranıza mesafe koymaya başlayın.

Arkadaş ortamım tam tersi derse çalışmaya destekliyorlar beni bunu da başarıyorlar :D 2.5 yıl var temeli hallederim sonra bir yandan TYT bir yandan AYT hallederim düzenli bir ders çalışma progamıyla.

Lise hayatı boyunca Full yatıp 12. sınıfta paso ders çalışan arkadaşlarım var. 50 bine giren de var 300 binde kalan da var.

Bence o temele bağlı.

Arkadaş ortamım tam tersi derse çalışmaya destekliyorlar beni bunu da başarıyorlar :D 2.5 yıl var temeli hallederim sonra bir yandan TYT bir yandan AYT hallederim düzenli bir ders çalışma progamıyla.

Daha 2.5 yıl moduna girmeyin hocam :D Hayalleriniz varsa rezalet bir temeli düzeltmeye başlayın. Rezalet kelimesini siz söylediğiniz için kullanıyorum yanlış anlamayın. Arkadaşlarınız destekliyorsa bu çok güzel bir şey değerlendirmeye bakın.

Daha 2.5 yıl moduna girmeyin hocam :D hayalleriniz varsa rezalet bir temeli düzeltmeye başlayın. Rezalet kelimesini siz söylediğiniz için kullanıyorum yanlış anlamayın. Arkadaşlarınız destekliyorsa bu çok güzel bir şey değerlendirmeye bakın.

Tamam cevapların için teşekkürler :)

Dersleri dinlemen yeterli. Okuldaki sınavlarının notunu yüksek tutmaya çalış. 11. sınıftayken arkadaşlarım YGS/LYS çalışıyorlardı. Daha sistem değişmemişti. Bense okul sınavları harici ders çalışmıyordum. Hatta onları da kopya ile bir şekilde hallettim. Ancak 12. sınıfta düzenli bir çalışma ile istediğim bölüme yerleştim. Onlar ise, fazla ders çalışmaktan bıktılar ve daha fazla dayanamadılar. He, dersen derece yapmak istiyorum o zaman 11. sınıftan itibaren çalışman. Öyle bir hedefin yoksa şu an ve 11. sınıfta bak keyfine. En büyük hatalardan beri bence, hiç sosyalleşememek. 10. sınıftan itibaren sınava hazırlanmak... Hayali bile kötü. İnsanız hepimiz, yarış atı değiliz. Hatta sana tavsiyem, sınıfındaki güzel kızlarla samimi değilsen samimi ol , samimiysen daha çok samimi olman. 12. sınıfta ders çalışacağın için peşinden ayrılmayacaklar 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı