Üreticiye has Windows sürümü nereden bulunur?

Kalim_x

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Dostlar, mesela bir Monster marka bilgisayar aldığınızda kendi içinde Windows 11 gelir ve açtığınızda sizi tıpkı bir telefon kurulum ekranı gibi bir ekran karşılar. Kurulumu bitirdiğimizde markanın kendine has Wallpaper'ı, kendine has programları, Driverlar'ı kurulu gelir. Ayarlarda, markanın kendi iletişim seçenekleri kurulu gelir. Telefon numarası, web sitesi yazar. Windows 11 marakya has ayarlanmıştır. Eğer bilgisayara kendi içinde sıfırlama işlemi yaparsak bu kurulu programlar gitmez. Markaya has ayarlamalar sıfırlanmaz. Fakat USB ile kendimiz format atarsak bu ayarlamalar, markaya has her şey silinir. Ben bu markaya has Windows 11 sürümünü markanın kendi sitesinden nasıl bulabilirim? Bu şekilde format atmak daha sağlıklı geliyor bana.

Microsoft web sitesinden indirilen Windows imajında bile bir sürü gereksiz oyun .vb bloatware geliyor. Üretici sürümüne hiç gerek yok. Üretici web sitesinden sadece gerekli sürücüleri indirmek yeterli olur. Windows 11 ile birlikte çoğu sürücü için buna bile gerek olmuyor. Üreticinin pre-loaded işletim sistemini bir yerden indiremezsin maalesef.

Microsoft web sitesinden indirilen Windows imajında bile bir sürü gereksiz oyun. Vb bloatware geliyor. Üretici sürümüne hiç gerek yok. Üretici web sitesinden sadece gerekli sürücüleri indirmek yeterli olur. Windows 11 ile birlikte çoğu sürücü için buna bile gerek olmuyor. Üreticinin pre-loaded işletim sistemini bir yerden indiremezsin maalesef.

Aslında üreticilerin pre-loaded işletim sistemini kendi sitesinde ISO kalıbı olarak sunmaları bence şart. Sıkıntısız kurulum için.

Aslında üreticilerin pre-loaded işletim sistemini kendi sitesinde ISO kalıbı olarak sunmaları bence şart. Sıkıntısız kurulum için.
Normal ISO ile temiz kurulum yapmaktan daha çok sıkıntı çıkartır, bir çok gereksiz yazılımla birlikte geliyor önyüklü OEM sürümler.

Yeni konular

Geri
Yukarı