Ürün kodu farklı XPG D30 RAM'lerin birbirine uyumu

Cyres

Femtopat
Daha fazla  
Sahip olduğum RAM: XPG 8 GB Gammix D30 kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single kit RAM

Aşağıdaki iki linkteki RAM'in benimkinin aynısı olduğunu biliyorum (yanılıyorsam düzeltin):

1. https://www.itopya.com/xpg-8gb-gammix-d30-kirmizi-3000mhz-cl16-ddr4-single-kit-ram/

2.
Fakat aşağıdaki linkteki RAM'in özellikleri aynı olsa da ürün kodu birazcık farklı. Aşağıdaki linkteki RAM'in benim RAM ile aynısı olup olmadığını öğrenmek istiyorum.

3.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, çipler farklı:

Uyumlu çalıştığını iddia eden var ama XMP açınca uyum sorunu olabilir. Ben önermiyorum, bilginiz olsun.

Evet, çipler farklı:

Uyumlu çalıştığını iddia eden var ama XMP açınca uyum sorunu olabilir. Ben önermiyorum, bilginiz olsun.
Riskli bir durum olduğu için önermiyorsunuz. Teşekkür ediyorum cevaplarınız için.
Evet, çipler farklı:

Bir soru takıldı aklıma. Hepsiburada sitesinde iade hakkı var. Eğer oradaki Ram'i alsam, uyumlu olmadığı takdirde bilgisayara kalıcı bir hasar verir mi ? Vermez ise uyumlu olmadığı senaryoda iade edip boşuna para harcamamış olurum. Eğer bir zarar vermiyor ise oradaki ürünün Ürün Kodu farklıydı. Ürün Kodu aynı olan ürünü almak mı daha doğrudur, uyumlu olması daha yüksek ihtimaldir ? Bilen birileri sorularımı cevaplayabilir mi ?

Son düzenleme:
Riskli bir durum olduğu için önermiyorsunuz. Teşekkür ediyorum cevaplarınız için.

Bir soru takıldı aklıma. Hepsiburada sitesinde iade hakkı var. Eğer oradaki RAM'i alsam, uyumlu olmadığı takdirde bilgisayara kalıcı bir hasar verir mi? Vermez ise uyumlu olmadığı senaryoda iade edip boşuna para harcamamış olurum. Eğer bir zarar vermiyor ise oradaki ürünün ürün kodu farklıydı. Ürün kodu aynı olan ürünü almak mı daha doğrudur, uyumlu olması daha yüksek ihtimaldir? Bilen birileri sorularımı cevaplayabilir mi?

Aynı ürün kodu olan RAM'i alabilirsin uyumsuz olursa iade edersin. Recep hocamız daha iyi bilir tabii. Denemekten zarar gelmez.

Bir soru takıldı aklıma. Hepsiburada sitesinde iade hakkı var. Eğer oradaki Ram'i alsam, uyumlu olmadığı takdirde bilgisayara kalıcı bir hasar verir mi ? Vermez ise uyumlu olmadığı senaryoda iade edip boşuna para harcamamış olurum. Eğer bir zarar vermiyor ise oradaki ürünün Ürün Kodu farklıydı. Ürün Kodu aynı olan ürünü almak mı daha doğrudur, uyumlu olması daha yüksek ihtimaldir ? Bilen birileri sorularımı cevaplayabilir mi ?
Recep Hocamız cevap verirse daha mutlu olurum açıkcası. Onun bilgi ve tecrübesine güveniyorum açıkcası.

Ürün kodları aynı ramler var şuan 2 sinin çipi de Micron E-die. Sorunsuz çalışıyor şuan güzel bir artış elde ettim bir de. Aynı ürün kodu olunca çipleri aynı oluyor. Yeni taktığım ram diğer ramime uyum sağlayıp direk 3000Mhz'ye XMP açtı. Bir sorun ile karşılaşırsam bilgilendiricem. Almayı düşünüyorsan kendi raminle aynı ürün kodlu olanı al.

Geri
Yukarı