Ürünü taksitle alıp taksidi arttırmak

rootsh

Kilopat
Arkadaşlar tüm teknoloji firmaları 6 ay taksitle satıyor. Ben bunlardan 6 ay taksitle ürün alsam ve daha sonra bankayı arayıp bu borcu 12 ya da 24 ay olacak şekilde böldürebilir miyim?

Arkadaşlar tüm teknoloji firmaları 6 ay taksitle satıyor. Ben bunlardan 6 ay taksitle ürün alsam ve daha sonra bankayı arayıp bu borcu 12 ya da 24 ay olacak şekilde böldürebilir miyim?

Yapabilirsin. Tabii ücret karşılığında. Bu bankaların faiz oranlarına göre değişiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yasal düzenlemeler gereği, havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda 3 ay, elektronik eşya alımlarında, kulüp/dernek ve sosyal hizmetlerde 6 ay, saat dükkanları ve kıymetli taşlar ve madenler, mücevher ve gümüş takı dükkanlarında 4 ay olarak uygulanır.

Ek taksit diye arattırınca, tüm bankalarda böyle bir bilgi geliyor.

Ekleme:

Elektronik eşya alımlarında (Video, kamera, ses sistemleri, fiyatı 3.500 Türk lirasının üzerinde olan televizyon vb), tablet alımlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde 6 ay. Fiyatı 3500 Türk Lirasına kadar olan televizyon alımlarında 12 ay, mobilya ve elektrikli eşya (Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, elektrikli ev aletleri vb.) alımlarında 18 ay olarak uygulanır.

Garanti bankası her türlü harcamamı ek taksite bölmeye izin veriyor bankanız izin veriyorsa uygulamasından yapabilirsiniz.

İşte ben şimdi teknolojik ürün alacağım. Ekran kartı ve monitör alacağım. Onu yaparlar mı emin değilim. 6 taksidi 12 ya da 24 ay yaptırmak istiyorum. Faiz umrumda değil.

Hepsiburada 12 ay taksit yapıyor. tabi faiz ile birlikte.

İşte ben şimdi teknolojik ürün alacağım. Ekran kartı ve monitör alacağım. Onu yaparlar mı emin değilim. 6 taksidi 12 ya da 24 ay yaptırmak istiyorum. Faiz umrumda değil.
Hepsiburada'dan 2600TL'ye 6 ay taksitli ekran kartı aldım hepsiburada faizsiz taksit yapıyordu ven ek 3 taksitle 9 yaptım ve 2714TL olmuştu.

Kampanya olarak ek taksitler verebilir ama 24 aya kadar takside bölmek yasal olarak mümkün değil. Bunu teknoloji mağazasında değil de sonradan banka aracılığıyla yapmak da fark etmiyor maalesef. Banka zaten dediğiniz uyarıyı veriyor. Akıllı telefon, bilgisayar, tablet vs. birçok cihaz için farklı farklı maksimum taksit sayısı getirildi kanuni olarak.

Geri
Yukarı