Üşengeçlikten kurtulmak

Vergi_veren

Decapat
Aşırı üşengeç bir insan oldum. Normalde bu kadar değildim. Şimdilerde ayağa kalkmaya bile üşenir olmaya başladım. Bu sorundan nasıl kurtulabilirim? Üşengeçligin ilerleyen yıllarda ne sorunları olabilir?

Aşırı üşengeç bir insan oldum. Normalde bu kadar değildim. Şimdilerde ayağa kalkmaya bile üşenir olmaya başladım. Bu sorundan nasıl kurtulabilirim? Üşengeçligin ilerleyen yıllarda ne sorunları olabilir?

Hayatını olumlu şeylere yönelt. Üşengeçlik sadece akıllı varlıklarda vardır 1 hayvanın üşengeç olduğunu göremezsin. Hayatında hedefler koy daha mutlu ve enerjik olursun.

Hayatını olumlu şeylere yönelt. Üşengeçlik sadece akıllı varlıklarda vardır 1 hayvanın üşengeç olduğunu göremezsin. Hayatında hedefler koy daha mutlu ve enerjik olursun.
Böyle hırslanıyorum fakat yapmak istediğimde yapamıyorum. Sanki bir sey beni yapmama eylemine gönderiyor. Son zamanlar da pc aldım. Onum etkisiyle feci üşengeç oldum. Üşengeçligin çok kötü etkileri var mıdır bilemem umarım yoktur.

Böyle hırslanıyorum fakat yapmak istediğimde yapamıyorum. Sanki bir sey beni yapmama eylemine gönderiyor. Son zamanlar da pc aldım. Onum etkisiyle feci üşengeç oldum. Üşengeçligin çok kötü etkileri var mıdır bilemem umarım yoktur.
Üşengeçlik bireye yani size çok zarar verir. Kendinize olan saygınızı bile bir süre sonra yitirebiliyorsunuz. Hedefler belirleyin. Onlar işe yaramazsa size sizden başkasının faydası olmadığının farkına varın. Farkına varmak tek çözüm ne kadar erken varırsanız o kadar iyi.

Aynısı bende de var. Bir uğraş bulmadıktan sonra geçmiyor. Aslında üşengeç değiliz. Biz kendimize öyle diyoruz. Geçen ay evimde tadilat vardı. 2 hafta heryer toz toprak çöp oldu. O 2 hafta gece 2'de uyuyup sabah 8'de uyanıyordum ve o gün geceye kadar hiç uyumadan hiç gözümü kapatmadan hem işe gidip hemde evdeki tadilat işiyle uğraşıyordum. Normalde gün içinde hep uyuyan bir insanım. 2 hafta kendimi az uyku ve gün içinde hiç uyumadığımı görünce şaşırdım. Dedim ben üşengeç değilim. Kendimi öyle sanıyorum. Bir uğraş bulup bundan kurtulmak gerekiyor.

Üşengeçlik bireye yani size çok zarar verir. Kendinize olan saygınızı bile bir süre sonra yitirebiliyorsunuz. Hedefler belirleyin. Onlar işe yaramazsa size sizden başkasının faydası olmadığının farkına varın. Farkına varmak tek çözüm ne kadar erken varırsanız o kadar iyi.
O hedefleri kafamdan yapicam diye hırslanıyorum ama yapmaya gelince üşeniyorum. Önceden böyle değildim.
Bu hep böyle oluyor

Depresyondan olabilir mi? Kendimden biliyorum. İnsan ruhen yorgun olunca hiçbir şey yapası gelmiyor. Tam üç yıldır bu durumdayım.
Depresyon da olduğumu hissetmiyorum fakat üşengeçlik ile beraber kilo alınca kendimi çok kötü hissettim.
Bu üşengeçlik temelinde bilgisayar var sanırım. Bilgisayar almadan önce bu kadar üşengeç değildim. Üşengeçtim ama odadan odaya geçmeye üşenecek kadar değildim.

-Konfor alanından çıkmak
Bak bu sözü unutma. Şimdi ben desem işte "inan, asla pes etme seni motive edecek şeylere yönel" bilmem ne desem sen yapmayacaksın eminim. İçinde verdiğin bir savaş bu konfor alanından çıktıkça üşengeçliğin azalacak.

Geri
Yukarı