Üşengeçlikten nasıl kurtulurum?

Alperbro

Decapat
Yer
Kocaeli
Her şeyde üşengeçliğim var. Soru çözmektemi, derstemi dersin. Yoksa ayağa kalkmaya ve çok severek oyun oynamayı bilemi. Eskiden çok kitap okurdum çok oyun oynardım şimdi boş boş bir tane adam öldürme oyunu oynuyorum. Mesela Roblox'u bilgisayarım açabildiği zaman o kadar kaliteli ve güzel oyunlarım olmasına rağmen Roblox'ta hep saçma sapan vakit öldüren oyunlar oynuyordum. Sanırım artık hiçbir şey zevk alamıyorum. Spor yapmak istiyorum üşeniyorum, PlayStation'da oyun oynamak, yazılım öğrenmek istiyorum, kendimi geliştirmek istiyorum üşeniyorum. Vaktim hep boşa gidiyor. LGS yüzünden olmuş olabilir mi? Bu yıl özellikle kaygılarım, stress filan çok oldu 7. sınıfta hep kitap okurdum az da olsa ders çalışırdım notlarım hep iyi olurdu. Şimdide iyi ama içimde hiçbir istek yok. Çoğu kişide muhtemelen üşengeçlikten bu yazıyı okumayacak bile. 😀

Çık çimene dokun hocam bu neymiş ya destan gibi yazmışsın.

Git kan değerlerine baktır kan değerlerin normalse sorun sende demektir bu tembelliğin sorumlusu sensin kısacası.

Bu durumdaysan oturarak bir yere varamazsın kendini bir şeyler yapmaya zorlaman lazım oturduğun yerden gelişemezsin bir konuda.

Çık çimene dokun hocam bu neymiş ya destan gibi yazmışsın.

Git kan değerlerine baktır kan değerlerin normalse sorun sende demektir bu tembelliğin sorumlusu sensin kısacası.

Bu durumdaysan oturarak bir yere varamazsın kendini bir şeyler yapmaya zorlaman lazım oturduğun yerden gelişemezsin bir konuda.

Pandemiden sonra her şey bir anda çöktü. Hiçbir şeye sabrım kalmadı artık. Eskiden TikTok izleyenlere laf atardım şimdi her gün 3 saat YouTube Shorts izliyorum. Bağımlı oldum artık zihnim yıkanmış gibi hissediyorum.

Hocam hobi yapmaya üşendiğim için yazdım. Konuyu okusaydın anlardın. Ama doğru söylüyorsun, her şey bende bitiyor. Kusura bakma.
Okudum konuyu merak etme. Yaşına göre normal tripler bunlar. Hayatın zorluklarını yavaş yavaş anladıkça bir şeyler yapman gerektiğini anlarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı