Üst Düzey Oyuncu Masaüstü Bilgisayarı + Emperor 1510 Oyuncu Koltuğu

Brokero

Kilopat
Yer
Sivas
Daha fazla  
Meslek
Asfalt Plent operatörü, Yatırım, e-ticaret
Selam herkese yeni üyeyim benim sizlerden istediğim yardım.
1394755879_257961_123976811020332_4834499_oDDDDD_w1050_h1000.jpg

Ve recep abi senden artı ali abi senden yardım istiyorum sizin bilgi seviyeniz bizlerden çok üst seviyede artı ingilizcenizde var bu arada sizi çok seviyorum sürekli takipteyim. Youtube kanalınızı oyuncu bilgisayarı toplama videonuzu 2.cisini merakla bekliyorum. İlki çok güzeldi yardım istediğim konuya gelirsek ;

Bu gördüğünüz emperor 1510 oyuncu koltuğu 3 lü moniör buben tek monitör düşünüyorum. Büyük kocaman bir en iyisinden bir monitör düşünüyorum. Bu koltuğun yanında pc veriyorlar. Onu almayacağım 5000 dolara düşüyormuş fiyat o zaman bu oyuncu koltukları hakkında sizlerden bilgi yardım istiyorum. İngilizcem yok nasıl temin edicem falan hiçbir bilgi bulamıyorum. Türkçe kaynak olarak ikinci istediğim yardım konusu ise bu oyuncu koltuğuna normal bir pc değil süper bir bilgisayar istiyorum 20 bin tl yaklasık tutuyor sanırım türk parası ile oyuncu koltuğu süper bilgisayar içinde 50 bin tl kadar bir kaynak ayırmayı düşünüyorum. Yani uzun süre hiçbir oyunda sıkıntı yaşamadan yıllarca beni idare etmesin mutluluktan uçursun eminim. Her oyun tutkunu da benim gibi bir pc ister tek isteğim bu hayali mi gerçekleştirmek. Valla yemiyorum içmiyorum para biriktiriyorum güncel oyunları bilgisayarım kaldırmıyor toshibanın satellite serisi normal bir dizüstü bilgisayarım var.

Çok kızıyorum hiçbir oyunu nerdeyse oynayamıyorum güncel oyunlardan ayrıca net hızım ses sorunları falan çok problemim var biliyorum siz en iyisini bilirsiniz bana en iyisini söyler misiniz ne kadar para gerekiyor xeon işlemcilerden slı quadra ekran kartlarına kadar ne gerekiyorsa en iyisini istiyorum 50 bin tl bütçem var. Oyuncu koltuğu parası hariç onun parasını hallettim hızla birikiyor param benim yüzümü düşürüyor. Bu işe yaramaz laptop youtube'dan oyun incelemeri izleme ile yetiniyorum artık moralim bozuluyor siz çok mu meşgulsunuz ben paramı ayarladığım zaman sizinle yapsak bu işi. Sizinle tanışmak birlikte yapsak ben sizinle oturup konuşmak birlikte donanımları seçmek hatta toplamak istiyorum böyle bir büyük para harcıyorum.

Size de belki bir inceleme olur inceleme çekersiniz tabi size bağlı oyuncu koltuğunu alalım sizler herşeyi sıfırdan kurarsınız incelersiniz eminim milyon tık alır her oyuncu arkadaşım da bu tür bir sisteme sahip olmak ister benim gibi güzel bir hayal tabi benimkisi yani inceleme tarzında sizinle yapmak ama öyle sormak istedim ben bu süper bilgisayarı oyuncu koltuğu ile nasıl birleştiricem pcyi nasıl o büyük ekranı kasmadan oyunlarda çalıştırır bilmiyorum. Ben 50 inç gibi büyük bir ekran düşünüyorum. Ama oluyor mu bilmiyorum. Ben arabam bu aslında oyuncu koltuğu ile süper bilgisayarım benim için çünkü bir araba parasını vericem bu sisteme forumdaki arkadaşlarım sizlerin bilgisi yorumları da benim için önemli fikirlerinizi bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Ben teknoloji tutkunuyum.

Oyun oyun oyun çok seviyorum adeta bir yaşam felsefesi oldu diyebilirim yapmaktan hoşlandığım tek şey oyunlar diyebilirim. Herkes araba alır araba hastası değilim araba almayacağım arabaya vereceğim bu paramı bunun için ayırdım öğrenciyim nevşehir uzaktan eğitim okuyorum. Çok boş vaktim var. Bu yüzden askerliğimi yaptım çalışıyorum özel sektörde hayatım teknoloji izlerim takip ederim oyun dünyasını falan sürekli böyle çok mu abartıyorum bilmiyorum. Ama vardır ben gibi olan arkadaşlarım. Eminim teknoloji tutkunuyum recep abi ali abi sayenizde donanım açlığımda gideriliyor bir nevi yaptığınız işler ile valla açık söylüyüm rüyalarıma giriyor bu hayalim gerçi 35 bin tl si hazır oyuncu koltuğunun parasını ayarladım 15 bin artıyor herhalde. Yurtdışından geleceği için ek masraf dahil mi bilmiyorum gümrük falan 35 bin tl kaldı 1 yıl sürecek tahminimce 1 yıl sonra param hazır belki 6 ay yardım alıyorum ablamdan annemden babamdan araba yerine bunu alıcam. Bu yüzden biriktirmesi zor olmuyor.

Sigarayı bıraktım sırf bu hayalimi daha kısa süre içerisinde tamamlamak için ben sizinle tanışmak istiyorum olmaz mı ? Böyle bir şey sizi çok seviyorum. Ben recep abi abi diyorum ama yaşın benden büyük diye biliyorum. Abi ben 24 yaşındayım sizin youtube da incelemeriniz falan izliyorum. Gerçekten ben sizin yaptığınız işe çok özeniyorum. Çok güzel bir işiniz var. Ali abinin sana recep nedir ?

Bu diye soru sormasına hastayım :D ali abi seviliyosun sende ikinizde çok seviliyorsunuz. Helal olsun. İyi ki varsınız. Konuyu yanlış yere açtıysam kusuruma bakmayın. Yeni üyeyim forumlardan pek anlamam. Bu kadar hatam olduysa affola. Teşekkürler şimdiden. Yorumlarınız yardımlarınız için
:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Toplama PC mi Yoksa Hazır PC mi Düşünüyorsunuz?
Valla hazır sistem var mıdır? Bilmiyorum kardeş böyle istekler için. Bilgisayar her işim için kullanılacak hem de çok fazla oyun oynarım. Oyun bağımlısıyım. Saatlerce oynarım sıkılmam ve oyun incelemeleri çekicem. Twitch'e Youtube falan işlemcisi bu yüzden Xeon istiyorum. Belki daha iyisi belki daha uygunu varsa tavsiyelerinizi bekliyorum. Pek bilgim yok. Benim ancak en iyisini istiyorum. Geniş bir ekran özellikle. Mesela benim oyuncu koltuğuna takacam. Tek monitör düşünüyorum.

Oyuncu koltuğu aynı anda 3 monitör taşıyabiliyor. Ben de onun yerine büyük kocaman bir monitör istiyorum. Nasıl oluyor? Bilmiyorum. Böyle sistemlere büyük ekranlar nereden bulunur? Alınır hiç bilmiyorum. Örnek ben 55" TV'lerin boyutunda bir ekran istiyorum. 40 bin TL PC için 10 bin tl ekran için ayırdım. 5 bin daha koyarım olmadı. 10 bin en fazla 60 bin tl bütçem oyuncu koltuğu hariç kimse tavsiye vermemiş üzüldüm :/ Forumda çok fazla sistem tavsiyesi gördüm. Herkesin genel bir önyargısı var. 5000 bin tl üstü sistem tavsiyesi istenince hemen hayali diyorlar. Halbuki öyle değil yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Bence bunlarin hicbirisine gerek yok 3000TL ye seni yillarca idare edebilecek bir bilgisayar toplanabilir.
hiç sanmıyorum. Technopat sistem tavsiyesi 7000 TL'lik bir PC topladı. Recep ile Ali abi onların seçtikleri sistem iyi bir sistem olmasına karşın 30 fps 4K'da göremez sanmıyorum. Ben SLI'lı ekran kartları ile donatılmış işte çift soket anakartlarından bahsediyorum. Üst düzey bir masaüstü PC konu başlığına yazmamın sebebi bu ayrıca Photoshop falan da meraklıyım. İnternet üzerinde çok vakit geçiriyorum hızlı bir internet falan derken sistem ben kurmaya çalıştığımda Vatan'da 25 bini geçti. Ama doğru parçalar olduğundan emin değilim. Bu yüzden yardım istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Toplam bütçe 50.000 tl. Hocam o bütçe Intel için az. Verim alamazsın. Biz size AMD tabanlı sistem toplayalım :ölü::ölü::ölü:

toplam bütçe 50.000 tl. hocam o bütçe intel için az. verim alamazsın. biz size amd tabanlı sistem toplayalım :ölü::ölü::ölü:
Neden öyle dedin? Intel, AMD işlemcilerden her zaman daha iyi diye biliyordum. Ama Youtube kanalında da Technopat incelemelerinde falan hep Intel daha iyi diyordu Recep abi. AMD sistemlerinde rengi falan MSI anakartları Gaming 9 O.C çok hoşuma gidiyor. Killer internet girişi ses kartı olsun çekiyor. İnsanı ama işlemci? Bu arada AMD ile MSI farklı firmalar mı? Ben aynı diye biliyorum. Karıştırdıysam kusura bakmayın :) 50.000 tl az mı gerçekten? :( 10 bin tl daha eklerim en fazla. Bütçemi daha fazla aşmam benim için zaman açısından problem biriktiriyorum. Para mı ne kadar çok eklersem bütçeye o kadar uzun sürer bu parayı biriktirmem. AMD sistem beni tatmin eder mi? Emin değilim. Performansta en ufak bir düşüş benim 50 veya 60 bin tl mi çöpe atmam demek. Bu da iyi bir şey değil. Tahmin edebileceğiniz gibi.

Arkadaşım al 10 bin tl'ye bilgisayar her şeyi ile artan parayla araba alırsın. (y)
Kardeş öyle söylüyorsun da araba almak istemiyorum. Hoşlanmıyorum arabalardan. (en azından pcler kadar). Ben 4, 5 yıl sonra PC değiştirmek istemiyorum. Bu yüzden sli lı 4 lü 6 lı artık ne kadar imkan varsa en iyisinden bir sistem istiyorum. Sürekli sistem değişmek bana göre çok masraflı. Çünkü kendimi biliyorum. Tutamam kendimi. Yine en iyisi derim. Her 4 yılda bir masraf yapamam. Bu yüzden en iyisinin en iyisini istiyorum. Paramın hakkını verecek. Bir sistem tavsiyesi veren hiç olmadı. Hep hayali görüyorlar herhalde. Neden kimse yardımcı olmuyor? Hep eleştiri alıyorum. Saygı duyarım ama keşke beni anlayan birileri de tavsiyelerde bulunsa. Daha anakart adı bile görmek nasip olmadı şu konuya. :(

Kardeş neden kimse beni anlamıyor? Ya ben illa 5-10 bin TL'lik sistem kurmak zorunda mıyım? Ya en iyisini istiyorum diyorum. Neden kimse yardımcı olmuyor? Hevesimi kırıyorsunuz. :( Oyuncuyum. Ciddi bağımlısıyım. Donanım donanım donanım oyun oyun oyun teknoloji diyorum. Kime diyorum arkadaşlar? :) Yardım istiyorum. Yardımcı olsanız biriniz hiç mi duymadınız veya görmediniz? Süper bir bilgisayar kurmak isteyen çevrenizde. :(

Yeni konular

Geri
Yukarı