Çözüldü Üst fanın ayağı RAM tırnağına değiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arda.122

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. 2 tane fan alıp üst tarafa egzoz olarak taktım ama sol fanın ayağa RAM tırnağına değiyor ve biraz baskı yapıyor. Bu zarar verir mi? RAM'i çıkarmak istediğimde fanı da çıkarmam gerek yorumlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20231107_153213.jpg
    IMG_20231107_153213.jpg
    85,2 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG_20231107_173317.jpg
    IMG_20231107_173317.jpg
    78,6 KB · Görüntüleme: 32
Çözüm
Hocam anakarta değmiyor. Yandan çektim fotoğraf bir de böyle bakın.
Buradan sorun çıkmaz. Zaten o tırnak daha içeriye girmez çok büyük bir güç uygulamadıkça. Yani dediğim gibi isterseniz o tırnağa değen yeri 1mm ya da 2mm ufaltabilirsiniz içiniz rahat ederse. Böyle de kalabilir.
Merhaba. 2 tane fan alıp üst tarafa egzoz olarak taktım ama sol fanın ayağa RAM tırnağına değiyor ve biraz baskı yapıyor. Bu zarar verir mi? RAM'i çıkarmak istediğimde fanı da çıkarmam gerek yorumlarınızı bekliyorum.
Aynı durumdan bende muzdarip oldum aşırı bir baskı yoksa sıkıntı olmaz

Tırnağı aç açabildiğin kadar. Daha sonra RAM kalkıyor mu diye bir bak. Kalkıyorsa sorun yok öyle kullan. Zaten RAM'ı neden çıkarasın ki?

Tırnağı aç açabildiğin kadar. Daha sonra RAM kalkıyor mu diye bir bak. Kalkıyorsa sorun yok öyle kullan. Zaten RAM'ı neden çıkarasın ki?
Hiç açılmıyor ne kadar baskı yapıyor bilmiyorum ama tırnağın tam arkasında sistemde normal çalışıyor.

Aynı durumdan bende muzdarip oldum aşırı bir baskı yoksa sıkıntı olmaz
Ne kadar baskı yapıyor bilmiyorum tırnağın tam arkasında hiç açılmıyor.

Hocam oraya baskı yapması ram i etkilemez. Anakarta basmasın zedelemesin yeter. Tavsiyem, fanın ram tırnağına baskı yapan bölgesini bir törpü ile biraz inceltebilirsiniz. Vidasınu da çok sıkmadan takarsanız sqğlıklı şekilde çalışır. Yeri gelince ufak modifikasyonlar yapmaktan çekinmeyin.

Hocam oraya baskı yapması RAM'i etkilemez. Anakarta basmasın zedelemesin yeter. Tavsiyem, fanın RAM tırnağına baskı yapan bölgesini bir törpü ile biraz inceltebilirsiniz. Vidasınu da çok sıkmadan takarsanız sqğlıklı şekilde çalışır. Yeri gelince ufak modifikasyonlar yapmaktan çekinmeyin.

Dosya Ekleri

• IMG_20231107_180311.jpg
    IMG_20231107_180311.jpg
    227,4 KB · Görüntüleme: 12
Buradan sorun çıkmaz. Zaten o tırnak daha içeriye girmez çok büyük bir güç uygulamadıkça. Yani dediğim gibi isterseniz o tırnağa değen yeri 1mm ya da 2mm ufaltabilirsiniz içiniz rahat ederse. Böyle de kalabilir.

Çözüm
Hocam o dediğinizi yapamam maalesef böyle kullanacağım o zaman sıkıntı olmazsa bide düz fotoğraf çektim.

Dosya Ekleri

• IMG_20231107_180822.jpg
    IMG_20231107_180822.jpg
    81,2 KB · Görüntüleme: 8

Yeni konular

Geri
Yukarı