Üst komşu psikolojimi bozdu

Mertsfgh

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, üst komşu yüzünden psikolojim alt üst olmuş durumda. Çocuğu sabah 7 de bir uyanıyor gece 1'e 2'ye kadar durmadan koşuyor evin içinde. Öğleden sonra 4 gibi de sürekli bir misafiri geliyor o da 3 çocuklu bizim avizenin sallandığını görüyorum yani o kadar bir gümbürtü oluyor. Kaç kere çıkıp konuştum ailemle birlikte de çıktık ama ne yazık ki hiçbir işe yaramıyor. Duvara vuruyordum artık vurmayı da kestim çünkü hiçbir etkisi yok, anlamıyor adamlar. Mezuna kaldım evde ders çalışıyorum kulaklık takmaktan (kulak içi) kulaklarımda yaralar oluştu, uyurken bile kulaklık takıyorum. O ayak seslerini, gümbürtü seslerini duyunca stresten tansiyonum çıkıyor çok kötü etkileniyorum bir keresinde tansiyon yüzünden geçici körlük bile yaşamıştım. Artık başka yerlerde bile bu gümbürtü seslerine tetikleniyorum sürekli kulaklıkla dolaşıyorum seslere karşı aşırı bir duyarlılık oluştu. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum artık bir yandan sınav bir yandan bunlar çok kötü durumdayım. Nereye şikayet edebilirim? Benim gibi yaşayanları okuduğumda genellikle hepsinin polise gidip sonuç alamadan döndüklerini gördüm sizce ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğim tavsiye ne kadar doğru bilmiyorum ama bu tarz durumlarda polis çağırıp rapor tutturmanız gerekiyor diye okumuştum. En hararetli olduğu vakitlerde durumu izah edip polisi arayıp eğer doğruysa rapor tutturmanız durumunda bir şeyler olabilir belki. Daha bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Kulakta yara yapacak kadar etkiliyor mu gerçekten?
Evet hocam dediğim gibi çıkarınca odaklanamıyorum hiçbir şeye dayanılmaz bir ses. Üstünüzde 7/24 darbeli matkap çalışıyor gibi düşünün.

Dediğim tavsiye ne kadar doğru bilmiyorum ama bu tarz durumlarda polis çağırıp rapor tutturmanız gerekiyor diye okumuştum. En hararetli olduğu vakitlerde durumu izah edip polisi arayıp eğer doğruysa rapor tutturmanız durumunda bir şeyler olabilir belki. Daha bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır.
Teşekkürler son olarak bu kaldı zaten onu da deneyeceğim.

Ev sahibiyle konuşun, apartman yöneticisiyle konuşun, diğer komşularla imza toplayın, bina grubuna yazın. Tüm seçenekleri yapın yani.
Polise gidip buraya yazdıklarınızı anlatın. Polis gelip merhaba dese bir daha olmaz zaten.

Söylediğiniz kadarsa evinizin içinden ses kaydedebilir ve şikayette bulunabilirsiniz.

Benim üst komşunun çocuğu da tepinip duruyor duvara vuruyorum, yöneticiye söylüyorum, döngüdeyiz böyle.

Evet hocam dediğim gibi çıkarınca odaklanamıyorum hiçbir şeye dayanılmaz bir ses. Üstünüzde 7/24 darbeli matkap çalışıyor gibi düşünün.

Teşekkürler son olarak bu kaldı zaten onu da deneyeceğim.

Bizim komşularda da var öyle olan, üstteki kadın öyle bir bağırıyor ki ailemle araları iyi olmasa çıkıp konuşacağım ama ailem ile araları iyi bozmakta istemem. Eğer gerçekten dediğiniz gibi bir durum varsa çıkın son bir kez daha uyarın de güzelce kibarca konuş anlat sınava çalışıyorum ben bakın hakkıma giriyorsunuz de, eğer devam ederlerse hiç acıma kimsenin herhangi bir şekilde başkasının sağlığına zarar vermeye hakkı yok. Kulağım yara oldu diyorsunuz kulaklık takmaktan böyle sınav çalışılmaz vb. deyin anlatın son bir şans verin. Sonra arayın gerekli makamları şikayet edin. Kabahatler Kanunu'nun 36. maddesi bakabilirsiniz. Her yaptıklarında arayın uyarıdan sonra acımadan.

Yeni konular

Geri
Yukarı