Üst seviye AMD GPU serisi çıkınca RTX 4080 / 4090 fiyatları düşer mi?

4080 in fiyatı 1 yıl sonra düşer mi sizce? Ekonomi böyle gittikçe artmaz mı fiyatı hocam dolar veya zamlardan kaynaklı

Dolar bazında düşer fiyatı. Ben de o zamana kadar 2 kere maaş zammı almış olurum. 😁
Benim durumum bir ekran kartına 20K'dan fazla vermeye el vermez malesef. Seneye kasım indirimlerini bekleyip o zamana kadar elimdeki 3070 ile idare edicem. Oyun oynamak için ekran kartına 40K vermek bana mantıklı gelmiyor. Durumunuz iyiyse eyvallah.

Teknoloji gelişim hızına bakılırsa 10 yıl sonra ekran kartı diye bir şeyin kalacağını düşünmüyorum teknoloji sürekli değişiyor belki bilgisayar kalmayacak sadece internet yongası olan ekranlar alacağız bulut üzerinden sanal bilgisayarımız olacak son kullanıcı için teknoloji iyi bir yatırım değil bence.
Zaten tonla para harcayıp odanın baş köşesine koskoca kasa koyup deli gibi elektrik çekmek sürdürülebilir değil. Üzerine türlü sorunlarla uğraşıyorsun. Uyanıklar sadece parçayı üretip montajı sana yaptırıyor.
Bütün parçalar yatayken ve m2 ssd gibi küçülen parçalar varken ekran kartlarının büyümesi ve dikey olması, güç tüketimleri can sıkıcı. Kasanın küçülmesini beklerken tam tersi büyüyor.
Bakalım nasıl olacak?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı