Üst üste mavi ekran hataları

efarslannn

Centipat
Arkadaşımın bilgisayarında dün hiçbir sorun yokken bugün üst üste mavi ekran hataları vermeye başladı ve hemen hemen her seferinde farklı hata kodlarıyla verdi. Minidumpı buraya atmak için sıkıştıracak kadar bile durmuyor bilgisayar halledemiyoruz kapanıyor. DDU ile ekran kartı driverını sildik yükledik çözülmedi daha sonrasında kişisel dosyaları tut diyerek formatladık yine düzelmedi fakat 5 dakika önceden itibaren artık mavi ekran vermeden baştan başlatmaya başladı, anlayan kisiler yardımcı olabilir mi?

Fotoğraf atabilir misiniz?
sanırım anladıgım kadarıyla toplam 4 test yapacak testlerden sadece 1i bitti uzun surecek gibi görünüyor o test10 sleeping geçti bu arada
Fotoğraf atabilir misiniz?
muhtemelen bu test geç saatte bitecek size ulaşamazsam diye diyorum ramlerde de bir sorun çıkmazsa ne yapmalıyız çünkü az önce söylediğine göre bugün windows güncellemisini yaptıktan sonra olmaya başlamış bu hatalar

Son düzenleme:
Sanırım anladıgım kadarıyla toplam 4 test yapacak testlerden sadece 1I bitti uzun surecek gibi görünüyor o test10 sleeping geçti bu arada.

Muhtemelen bu test geç saatte bitecek size ulaşamazsam diye diyorum RAM'lerde de bir sorun çıkmazsa ne yapmalıyız çünkü az önce söylediğine göre bugün Windows güncelle misini yaptıktan sonra olmaya başlamış bu hatalar.

RAM'ler arızalı olabilir test bitince sonuçları paylaşın resim ile.

Arkadaşımın bilgisayarında dün hiçbir sorun yokken bugün üst üste mavi ekran hataları vermeye başladı ve hemen hemen her seferinde farklı hata kodlarıyla verdi. Minidumpı buraya atmak için sıkıştıracak kadar bile durmuyor bilgisayar halledemiyoruz kapanıyor. DDU ile ekran kartı driverını sildik yükledik çözülmedi daha sonrasında kişisel dosyaları tut diyerek formatladık yine düzelmedi fakat 5 dakika önceden itibaren artık mavi ekran vermeden baştan başlatmaya başladı, anlayan kisiler yardımcı olabilir mi?

Hocam ayni dert bende de vardi. Eski bilgisayarimda branda surekli mavi ekran hatalari almaya baslamistim. Ne yaptiysam olmadi. Belki ust uste 5 defa format attim. Format atarken verdigi hatalarda cabasi oldu. En son parcalari tek tek teste soktum. RAM arizali oldugu için bu hatayi aliyormusum. Tavsiyem tum parcalarinizi mumkumse iyi programlarla test edin.

RAM'ler arızalı olabilir test bitince sonuçları paylaşın resim ile.
ramlerde test an itibariyle bitti ve sonuç çıkmadı resimde burada (facetimedan konustugumuz için resim yan kusura bakmayın)

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-09-27 at 01.59.24.jpeg
    WhatsApp Image 2020-09-27 at 01.59.24.jpeg
    72 KB · Görüntüleme: 31
RAM'lerde sorun yok son olarak bu yazılımı indirip sisteminize kurup ekran görüntüsünü paylaşın.

Ayrıca OCCT üzerinden ekran kartı sıcaklıklarını paylaşın

RAM'lerde sorun yok son olarak bu yazılımı indirip sisteminize kurup ekran görüntüsünü paylaşın.

Ayrıca OCCT üzerinden ekran kartı sıcaklıklarını paylaşın
CrystalDiskMark test sonuçlarını yukarıda paylaştım OCCT yapmaya çalıştık ama driverları kurmaya calısırken ekran kartının hata alıyoruz yine

Benim attığım yazılım CrystalDiskInfo sizin paylaştığınız CrystalDiskMark.

DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın ve donanım kimliğini benimle paylaşın ekran kartınızın aygıt yöneticisine girerek.

Benim attığım yazılım CrystalDiskInfo sizin paylaştığınız CrystalDiskMark.

DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın ve donanım kimliğini benimle paylaşın ekran kartınızın aygıt yöneticisine girerek.
DDU ile silip tekrar yüklemeyi yaptık eğer onun içinse suan bilgisayara tekrardan occt yüklemeye çalışıyoruz olmadı sabah ya da akşam gibi çözüme devam edebiliriz :/
DDU ile silip tekrar yüklemeyi yaptık eğer onun içinse suan bilgisayara tekrardan occt yüklemeye çalışıyoruz olmadı sabah ya da akşam gibi çözüme devam edebiliriz :/
maalesef arkadasım uykusuzluğa daha fazla dayanamadı yarın devam edeceğiz ben donanımsal olarak bir sorun oldugunu düsünmüyorum dediğim gibi windows güncelleştirmesi yapana kadar bir gün boyunca kullandı ve sorun yaşamadı güncellemeden sonra hatalar gelmeye başladı acaba temiz kurulum yapsak çözüme ulaştırır mı ne düşünüyorsunuz sizinde fikrinizi almak isterim

maalesef arkadasım uykusuzluğa daha fazla dayanamadı yarın devam edeceğiz ben donanımsal olarak bir sorun oldugunu düsünmüyorum dediğim gibi windows güncelleştirmesi yapana kadar bir gün boyunca kullandı ve sorun yaşamadı güncellemeden sonra hatalar gelmeye başladı acaba temiz kurulum yapsak çözüme ulaştırır mı ne düşünüyorsunuz sizinde fikrinizi almak isterim
cümleten günaydın occt testinde yaklaşık 40-45 dakikadan biraz daha fazla bekledik herhangi bir hataya rastlanmadı kapattık ardından chromeu indirmeye çalışırken yine mavi ekran yedi bilgisayar şimdi temiz kurulumu yapacağız
ve sonuç yine değişmedi kurulumu tamamlarken mavi ekranı yedik
Lütfen ya yardımcı olabilecek kimse yok mu şuan windowsuda yükleyemiyoruz

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı