Üst üste Prime95 testi yapmak zararlı mı?

Garanti olsun diye 3 kere 1 saat blend ayarda prime95 ile test yaptım. Aradaki zaman dilimi yüksek tabii. Zararı olmuş mudur?
Prime95 ağır bir testir. 1 saat gibi bir süre yapmak gereksiz bence. 15 dakika yeterli kararlılık testi için Hadi 3o dk olsun ama 1 saat yorar baya. 1 saat sonunda sıcaklık değerleri ne durumda oldu?

Prime95 ağır bir testir. 1 saat gibi bir süre yapmak gereksiz bence. 15 dakika yeterli kararlılık testi için Hadi 3o dk olsun ama 1 saat yorar baya. 1 saat sonunda sıcaklık değerleri ne durumda oldu?
yanlış hatırlamıyorsam 70-80 gibi bir şey. Fakat ben 3 kere 1 saat yaptım :D. Zarar vermiş miyimdir işlemciye? Şu anki sıcaklık değerleri normal.

Zarar vermemişsindir de sağlam küfür yemişindir işlemci reyizden :)

Şaka bir yana bu ağır testler ısıyı max seviyelere çekmeye yönelik olduğundan şeyini çıkarmamak lazım, 1 kere yapmak yeterli, hadi yılda 1 olsun.En basitinden testler sonucu oluşan ısıdan kaynaklı termal macunun seviyesi bile normale göre daha fazla azalmıştır.

Şaka bir yana bu ağır testler ısıyı max seviyelere çekmeye yönelik olduğundan şeyini çıkarmamak lazım, 1 kere yapmak yeterli, hadi yılda 1 olsun.En basitinden testler sonucu oluşan ısıdan kaynaklı termal macunun seviyesi bile normale göre daha fazla azalmıştır.
Termal macun mu yenilemem lazım hocam yani? Teşekkürler :)

Yok ya gerek yok.
Senin sırtına 200 kilo yük verip 1 saat koş deseler n'aparsın? :)
Onun gibi bir şey. :)
İşlemciler pekala yorulmak gibi insani özellikler taşımaz :D. Yani, uzun saatler test yapmanın sisteme teknik olarak bir zararı yoktur. 80 derece gibi ısılar da parçaların zarar görmeye başlayacağı seviyenin çok çok altında.
Uzun lafın kısası isterseniz bir hafta testte bırakın sistemi, yine hiçbir şey olmaz.

@YunusYENEROGLU Yunus bey selamlar :D sizi burada görmek ne büyük mutluluk ^^, Ben Fatih Çelik Güzelyalı. ^^

Geri
Yukarı