Üzerine mülk kayıtlı olmayan kişiye KYK burs verir mi ?

TunaArslanTR

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Amasya/Merzifon
Merhaba arkadaşlar, kütüğüm babamın üstüne ve babamın üstüne mal mülk hiç bir şey yok, sigortası da yok, geri ödemesiz burs'a başvuru yaptığımda çıkma olasılığı nedir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
O iş nasıl yürüyor bilmiyorum ama çıkar bence. Umarım da çıkar. Benim babamın da gayrimenkulü falan yok. Benden büyük kardeşim de burs almadı, bu yüzden bana çıkacağını söyleyenler var.

Burs olmazsa geri ödemeli alın derim. Zaten sigortalı işe başlayınca geri ödüyorsunuz. :p

O iş nasıl yürüyor bilmiyorum ama çıkar bence. Umarım da çıkar. Benim babamın da gayrimenkulü falan yok. Benden büyük kardeşim de burs almadı, bu yüzden bana çıkacağını söyleyenler var.

Burs olmazsa geri ödemeli alın derim. Zaten sigortalı işe başlayınca geri ödüyorsunuz. :p

O çıkmazsa geri ödemeliyi alın diyorlar zaten, fakat o ben işe başlayana kadar ne kadar faiz bindirir, burasıda çok merak ettiren birşey tabiki, lakin ben bilgisayar programcılığı okuyacağım ve evden yazılım işleriyle uğraşacağım için sigorta işinin biraz sıkıntılı olmasınıda göz önüne koyarsak, baya bir merak ettiren sorular oluyor tabiki.

Buna karar veren sistemi kim yapmışsa epey saçma sonuçlar veriyor. Evi arabası olan adama burs çıkarken ailesinin hiçbir geliri olmayan insanlara kredi çıkabiliyor. Arabası olan burs parasını benzine harcarken hiçbir geliri olmayan arkadaş krediyi alsammı diye düşünüyor. Yani buna cevap vermek bu durumda imkansız. Umarım burs çıkar.

Buna karar veren sistemi kim yapmışsa epey saçma sonuçlar veriyor. Evi arabası olan adama burs çıkarken ailesinin hiçbir geliri olmayan insanlara kredi çıkabiliyor. Arabası olan burs parasını benzine harcarken hiçbir geliri olmayan arkadaş krediyi alsammı diye düşünüyor. Yani buna cevap vermek bu durumda imkansız. Umarım burs çıkar.
Evet maalesef böyle bir sistem var. artık nasıl bir sıralama & puanlama sistemi var bilemiyorum ama en olmadık adamlar burs alabliyor. Ama arkadaşın durumu baya ekstrem bir durum, yani kayıtlı hiçbir şey yok gibi. O yüzden çıkma ihtimali çok yüksek bence.

Benim ailemin aylık geliri 1300 TL. Babamın üzerinde bir evi ve 90'lı model külüstür bir arabası var. İki kardeş üniversite okuyoruz. İkimize de burs vermediler. Geri ödemeli alıyoruz. Mal mülk önemli değil. Bir oyunlar dönüyor ama kimse bilmiyor. Aylık geliri 4 bin liraya varan eczacı komşumun 2 çocuğu da burs alıyor...

Önceki mesajımda demeyim dedim ama sistem üzerinde oynuyorlar hocam bariz belli bu. Bana da normalde geri ödemeli çıkacaktı ama okulun burs ofisi sayesinde çıktı, yoksa ben de sisteme kurban gidiyordum...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı