Çözüldü Uğurlu Seri Kitapları Nasıldır? (Uğur Okulları)

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Blacksidemre

Megapat
Moderatör
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Merhaba sayın Technopat üyeleri. Ben 11. sınıf MF öğrencisiyim. Geçen hafta kuzenime kullanmadığı kitaplar var mı diye sordum, o da sağolsun bana kitap kulesi gönderdi. Fakat bir sıkıntım var. Gönderdiği kitaplar Uğur Okullarına ait. Kitaplar Uğurlu Seri olarak geçiyor. Bütün MF konularını göndermiş sağolsun. Kendisi EA öğrencisi olduğu için el sürmemiş hiçbirine. Sorularım şunlar: Uğurlu Seri kitapları ve Uğur Okulları kitapları iyi midir? Sadece bunları kullanmam yeterli midir? Ekstra kitap almam gerekiyor mu?

Dipnot: Antrenmanlarla Matematik 1 kitabını bitirdim, ikinci kitabını almayı düşünüyorum. Bunun yanında Okyanus Yayınları 40 Seansta TYT Fizik ve Matematik kitaplarının yarısındayım. Bunların yanında 2 paragraf kitabı ve Apotemi Trigonometri Ve Analitik Geometri kitaplarım var. Fonksiyon kitabını da almayı düşünüyorum. Dilbilgisi olarak zayıfım. Bunların yanına da kaynak öneriniz olursa memnun olurum. Uğur serisinin hepsini bitiremem diye düşünüyorum zaten.
Kitapların fotoğrafını aşağıya bırakıyorum.

IMG_20200511_005152.jpg

Çözüm
Uğur'un kitaplarına hiç bakmadım ama fazladan kaynak her zaman iyidir. Ben de 11. sınıf MF öğrencisiyim ve tavsiyem kendi almış olduğun/alacak olduğun kaynaklardan konuları bitirip daha sonra soru tipi görmek için başka veya eski kaynaklara dönmek. Bir sene bile olsa çok fazla şey fark edebiliyor o yüzden tamamen konu gidişatına ve tiplerine güvenmek doğru değil ama tabii ki büyük benzerlikleri var ve soru tiplerine fazladan bir göz atmış olmak göz çıkarmaz bence. Ne kadar çok kaynak o kadar tecrübe.
Uğur'un kitaplarına hiç bakmadım ama fazladan kaynak her zaman iyidir. Ben de 11. sınıf MF öğrencisiyim ve tavsiyem kendi almış olduğun/alacak olduğun kaynaklardan konuları bitirip daha sonra soru tipi görmek için başka veya eski kaynaklara dönmek. Bir sene bile olsa çok fazla şey fark edebiliyor o yüzden tamamen konu gidişatına ve tiplerine güvenmek doğru değil ama tabii ki büyük benzerlikleri var ve soru tiplerine fazladan bir göz atmış olmak göz çıkarmaz bence. Ne kadar çok kaynak o kadar tecrübe.

Çözüm
Uğurlu kaynakların kitap üzerinde cevap anahtarı olmuyor, internet üzerinden şifreniz ile erişebiliyorsunuz cevaplara yani eğer üyeliğiniz yok ise çok bir anlamı olmuyor kitapların.
Tabii bunun 12. sınıf kitapları için geçerli olduğuna emin değilim siz yine bir açıp bakın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı