Ukrayna'dan PS5 nereden alınır?

Yer
Detroit
Daha fazla  
Ocak-Şubat gibi Ukrayna'ya uçakla gidip, hem PS5, hem de burada pahalı olup, orada ucuz olan, ihtiyaç duyduğum birkaç elektronik alacağım. Hangi markete gitmeliyim? Kiev'e en yakın hangi market var? Eğer telefon alırsam Türkiye'de IMEI kaydı yaptırmam gerekir mi?

Eğer havalimanı büyükse freeshoplardan alabilirsiniz ama freeshop hizmeti bulunmayan daha küçük bir havalimanı ise şehir merkezinden herhangi bir teknomarket bularaktan satın alabilir hatta fişinizi havalimanında göstererek vergi indirimide alabilirsiniz.

Telefonlar artık yurtdışından getirseniz bile çok pahalı. 2000 TL ek IMEI kaydı gerekiyor.

Merhaba.
PS5 Ukrayna'da baya ucuz. 16.799 UAH fiyat etiketi yaklaşık 4.620 TL yapıyor. Mağaza linkine aşağıdan ulaşabilirsin.

Örneğin iPhone'nun en pahalı modeli olan iPhone 12 Pro Max 512GB aldığını varsayarsak, Türkiye'de etiket fiyatı 19.999 TL iken Ukrayna'da 55.999 UAH yani yaklaşık 15.400 TL gibi bir fiyatı var. Telefonu burada kayıt ettirmen şart.

Telefon alırsan kayıt yaptırman gerekir hocam ve kayıt fiyatları aşırı arttı. Yurt dışından almanın mantığı kalmadı neredeyse. Diğer sorularının cevabı bende yok.
Eğer havalimanı büyükse freeshoplardan alabilirsiniz ama freeshop hizmeti bulunmayan daha küçük bir havalimanı ise şehir merkezinden herhangi bir teknomarket bularaktan satın alabilir hatta fişinizi havalimanında göstererek vergi indirimide alabilirsiniz.
Kiev Havalimanı'na ineceğim.
Merhaba.
PS5 Ukrayna'da baya ucuz. 16.799 UAH fiyat etiketi yaklaşık 4.620 TL yapıyor. Mağaza linkine aşağıdan ulaşabilirsin.

Örneğin iPhone'nun en pahalı modeli olan iPhone 12 Pro Max 512GB aldığını varsayarsak, Türkiye'de etiket fiyatı 19.999 TL iken Ukrayna'da 55.999 UAH yani yaklaşık 15.400 TL gibi bir fiyatı var. Telefonu burada kayıt ettirmen şart.

Xiaomi Mi 10 almayı düşünüyorum, PS5'i de dijital versiyon ve 2. kol+şarj standı almayı düşünüyorum. Uçak masrafı 2 öğrenci 1 yetişkin 1000 TL tutuyor. 2-3 gün orada kalıp gezmeyi düşünüyorum.

2. seriler ve stoklar ne zaman gelir?

Stokta olup olmadığını nasıl anlarım?
Ukrayna'da bir arkadaşım var dönene kadar stoğa girerse getirtmeye calisiyorum. Şu an orada 2.parti stoklara girmemiş. Ben de bu siteyi yollamistim alabilir misin burada diye bu siteninde stoğunda yokmuş.

Geri
Yukarı