Ukrayna’nın AB üyesi olması Türk turistleri nasıl etkiler?

berkayvirtue

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, aklıma takılan bir soru var. Avrupa’ya daha önce öğrenci olarak gittim ve ilişkimden dolayı daha sık gitmeyi düşünüyorum, fakat bildiğiniz üzere vize problemleri var. Rusya işgalinden sonra eğer Ukrayna AB üyesi olursa, Türkiye vatandaşlarını vizeye tabi tutmadıkları için Ukrayna üzerinden diğer AB ülkelerine seyahat edebilecek miyiz sizce? Veya Schengen dışı tutulma ihtimali var mı? Veya Ukrayna bizler için vizeye tabi tutmaya başlarlar mı? Görüşlerinizi almak isterim.

AB ülkesi olman için AB standartlarını sağlaman gerekir, muhtemelen diğer ülkelerde geçerli olan pek çok durum Ukrayna'da da geçerli olacaktır. Tabii Ukrayna gitmeye değer vaziyette kalırsa. Ancak Nato'ya girmek istediği için bu hale geldi, AB ülkesi olmayı denemezler bile.

AB ülkesi olman için AB standartlarını sağlaman gerekir, muhtemelen diğer ülkelerde geçerli olan pek çok durum Ukrayna'da da geçerli olacaktır. Tabii Ukrayna gitmeye değer vaziyette kalırsa. Ancak Nato'ya girmek istediği için bu hale geldi, AB ülkesi olmayı denemezler bile.
Yok Zelenskiy acil şekilde AB ye girmeleri gerektiğini söyledi Von der Leyen de olumlu karşıladı, merak ettim Ukrayna’ya vizesiz gitme üzerinden diğer AB ülkelerine Türk vatandaşları geçiş yapabilir mi diye. Muhtemelen AB üyesi de olacaklar.

AB Ülkesinde bir şekilde barınma iznin varsa istediğin AB ülkesine gidebiliyorsun. Mesela ben İrlanda'da okuyorum, sadece okuduğum halde bütün AB ülkelerine gidebiliyorum.

Geri
Yukarı