Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: 2021'de Türksat 5-B ile 56 Gigabayt İnternet Hızına Ulaşılacak

Olaylar olaylar. İnşallah olur diyeceğim ama son zamanlarda maşallah dediğimiz her şey ölüyor. Hele fiyat daha da ucuz olacakmış cümlesine takılmamak elde değil. Maşallah öyle bir ülkede yaşıyoruz ki, kötü zamanlardan faydalanıp köşeyi dönmek isteyen çok kafa var. Sadece bireyler değil, kurumlarda dahil bu söylediğime. Yapılan zamların hiçbir şekilde geriye dönmediği, eski seviyelerine maalesef göremediğimiz bir fiyat politikası ile yönetilen bir ülke Türkiye. Deprem sonrası kira fiyatlarının tavan yaptığı bir yerde daha hızlı ve daha ucuz kelimelerini çok fazla anlamlandıramıyorum.

İşin içine internet veya teknoloji girdiğinde ise tam bir muz cumhuriyeti. Aboneliğini bile zar zor iptal ettirebildiğin, hatta ettirmek için kanını emen bir sistemin olduğu bir yerde nasıl olacak bu iş merak içerisindeyim.

İnşallah olur ve inşallah ucuz olur. Olursa kısmını da olduğunda konuşalım. Bana şimdilik benimki yetiyor.

Saygılarımla.

1.jpg

Son düzenleme:
Bunu gören internet hızımın böyle berbat olması. Normalde 45 Mbps çıkardı şimdi ise 38 Mbps çıkıyor. Az önce Telekom ile tartıştım. Portumu o kadar belli ki değiştirdikleri. Bir de sorun yok demeleri beni ayrı bir şekilde güldürüyor. 400 metreden 54 Mbps normalmiş. Başkaları 400 metreden 80-90 Mbps alıyor. Bunlarda bayağı abartıyorlar her şeyi 56 Gbps değildir o. 56 kbps veya 56 Mbps'dir. Umarım bizleri şaşırtırsınız artık.
Anlık olarak berbat internetim hızı.

Eki Görüntüle 760256

Öyle internetim olsa daha ne isterim? Siz onu beğenmiyorsunuz bir de benimkine bakın?

Dosya Ekleri

• internet.PNG
    internet.PNG
    15,3 KB · Görüntüleme: 42
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ulaştırma ve Altyapı bakanı Adil Karaismailoğlu AA’nın Editör Masası programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Eki Görüntüle 760171

Biz dünyanın en iyi Internet altyapısına sahibiz, yurt dışında bile konuşuluyor diyen Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı bakanı Adil Karaismailoğlu, "5A uydumuz 2020 Aralık ayı ortasında fırlatılacak. 5B'yi ise Haziran 2021 gibi planlıyoruz. Haberleşme altyapımız ve haberleşme hızımız oldukça artacak. 5B fırlatıldığında çok büyük etkisi olacak. 56 gigabayt hızlara çıkacak. Özellikle 5B uydusu geldikten sonra belki bu imkanlara daha hızlı erişebiliriz. Ama biz dünyada en iyi altyapıya sahip ülkelerden biriyiz. Hızlar artacak fiyatlar düşecektir." dedi.
Kaynak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(30. Dakikadan itibaren izleyin)
Aynen ilk bizim "Fiber" altyapı ile stabil 100Mbps versinler sonra bakarız 😂

Bir fiber bağlatmak için 3 hafta çırpındım hala çalışmıyor. Arıyoruz sorun var diye cevap vermeden kapatıyorlar. Bıktım ya! Sen bana bırak saniye de 56 Gigabayt interneti 35 Mbps veremiyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı