ULTIMA-6700XT sistem alınır mı?

saitamaGO

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600X / ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB OC / 16GB RAM / 1 TB M.2 SSD
Başlıktaki gibi bu sistemi almayı düşünüyorum. Eklemem veya çıkarmam gereken bir bileşen var mı? Tavsiye eder misiniz? Bir de bu sistemi alırsam bir süre 1080P'de kullanacağım sorun teşkil eder mi çok fazla?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıktaki gibi bu sistemi almayı düşünüyorum. Eklemem veya çıkarmam gereken bir bileşen var mı? Tavsiye eder misiniz? Bir de bu sistemi alırsam bir süre 1080P'de kullanacağım sorun teşkil eder mi çok fazla?
Bütçeniz nedir hocam?

Eğer bu sistemden bahsediyorsanız, sistem iyi. Ryzen 5 5600X için soğutucu alınabilir. Daha fazla depolama alanı istiyorsanız aşağı yukarı 500 TL'ye 1 TB Kingston NV2 olarak özelleştirebiliyorsunuz.

Soğutucu olarak buna bakılabilir:

20 k son üstüne çıkamam. Yapabileceğim özelleştirmeleri olsun istiyorum. Anakart hakkında ne düşünüyorsunuz? Ve şu 1080p konusu hakkında. Yaza kadar bu şekilde kullanacağım darboğaz çok yasar miyim?

Çok ısınır mi bu sistem ?

Çok ısınır mi bu sistem ?
Çok ısınmaz ancak Ryzen 5 5600X için soğutucu almanızı öneririm:

20 k son üstüne çıkamam.
Aynı sistemin İntel versiyonu ve daha iyi anakartı olanı da var:

Eğer 500 TL ekleyebilirseniz bütçenize bu da var:

Ve şu 1080p konusu hakkında. Yaza kadar bu şekilde kullanacağım darboğaz çok yasar miyim?
Hocam 1080P'de i5-12400F veya Ryzen 5 5600X her türlü besler RX 6700 XT'yi.

Çok ısınmaz ancak Ryzen 5 5600X için soğutucu almanızı öneririm:

Aynı sistemin İntel versiyonu ve daha iyi anakartı olanı da var:

Eğer 500 TL ekleyebilirseniz bütçenize bu da var:

Hocam 1080P'de i5-12400F veya Ryzen 5 5600X her türlü besler RX 6700 XT'yi.
Ultima ve rraenee arasında hangisi mantıklı olur? 2 sinde de yaptığım özelleştirmeler aynı. Ultimadaki anakartı Asus TUF Gaming B550 plus yaptım + 1 TB SSD + 750W Psu ekledim. rraenee deki sisteme de aynısını yaptım tek fark anakartına dokunmadım. Ultima 19.137 TL rraene ise 18.723 tl yaptı. Şimdi bu durumda hangisi tercih edilmeli. Gönlümde ryzen 5600x var intel daha önce kullanmadım. Nasıl olur bilmiyorum. Performans açısından hangisi daha mantıklı olur ?

Ultima ve rraenee arasında hangisi mantıklı olur? 2 sinde de yaptığım özelleştirmeler aynı. Ultimadaki anakartı Asus TUF Gaming B550 plus yaptım + 1 TB SSD + 750W Psu ekledim. rraenee deki sisteme de aynısını yaptım tek fark anakartına dokunmadım. Ultima 19.137 TL rraene ise 18.723 tl yaptı. Şimdi bu durumda hangisi tercih edilmeli. Gönlümde ryzen 5600x var intel daha önce kullanmadım. Nasıl olur bilmiyorum. Performans açısından hangisi daha mantıklı olur ?
PSU 750W yapma sebebiniz nedir öğrenebilir miyim? Şuan ki sisteme fazla fazla 650w yeter de o yüzden. Geleceğe yönelik geliştirme ihtimaline karşı mı psu upgrade ediyorsunuz? Aynı raaenee sistemini bende düşündüğüm için soruyorum.

Hocam performans olarak i5-12400F ve Ryzen 5 5600/5600X arasında pek fark yok. Sadece İntel sistemde LGA 1700 soket kullanıldığı için 13. nesil İntel işlemciye yükseltilebiliyor, mesela i5-13600KF gibi. Eğer Ryzen işlemci kullanmak size daha rahat geliyorsa öyle yapabilirsiniz.

PSU 750W yapma sebebiniz nedir öğrenebilir miyim? Şuan ki sisteme fazla fazla 650w yeter de o yüzden. Geleceğe yönelik geliştirme ihtimaline karşı mı psu upgrade ediyorsunuz? Aynı raaenee sistemini bende düşündüğüm için soruyorum.
ileriye dönük olması için seçiyorum hocam.

sistemi aldım. yardım için teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı