Ultra ayarlarda oyunlarda grafikler kötüleşiyor

Bugr4

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Goodram DDR4 (8x2)GB 3200MHz
Ekran kartı
Afox RTX2060 Super 8GB
Anakart
Asus Prime H610M-R D4-SI
İşlemci
Intel Core i5 12400F
Pek çok oyunda Ultra ayarlarda oynamama rağmen grafikler kötü oluyor. Denemediğim oyun kalmadı hepsinde kötü gözüküyor. DMC5, Witcher 3 Next gen, RDR2..
Hepsinde aynı sorun, grafikleri artırıyorum kimi bulanık oluyor kimi tırtıklı. Hiçbir şekilde çözülmüyor ne yapmalıyım?

RDR2 ve W3'te falan da sorun yaşadım dediniz. Bi onlarda da deneyin.
Maalesef onlarda sorun dayanılmaz olduğundan sildim.

Screenshot_219.png

değişmedi benim tercihlerim yaptım

Windows'un güç ayarları güç tasarrufunda olabilir mi? Onu güç tasarrufundan alıp performans moduna getirin. O da işe yaramazsa DDU ile ekran kartı driverlarını silip sıfırdan kurmayı deneyin.

Windows'un güç ayarları güç tasarrufunda olabilir mi? Onu güç tasarrufundan alıp performans moduna getirin. O da işe yaramazsa DDU ile ekran kartı driverlarını silip sıfırdan kurmayı deneyin.
Aslında DDU yapmayı denedim zamanında olmadı. Bir daha deneyeyim mi? Windows internette gördüğüm Nihai Performans modunda.

Bir daha deneyebilirsiniz tabii ki

Witcher 3 Next Gen'de keskinleştirme açıkken oyun kötü gözüküyordu sanki medium grafik gibi. DLSS açınca o çivi gibi keskinleştirme yumuşuyor baya güzel oluyor ve keskinleştirme ayarını komple kapatınız. 1080p de oynuyorsanız 2k ya almanızı öneririm çok fark ediyor. Ek olarak oyunlarda FXAA seçmeni önermem, daha çok keskinleştirme katarak görüntüyü çivi gibi yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı