Ultra DMA CRC Error Count ne anlama geliyor?

ÖmerBayraktar

Hectopat
Yer
İstanbul
HD Tune PRO 5.0 ile hata araması yap. Ekran görüntüsünü foruma at.

Bende de böyle bir hata çıktı. Bu ne anlama geliyor?

jwzs3.png

CRC hatası, bir veri okunamadığında ya da okunan veri bozuk olduğunda çakar. Sabir diskinde bazı yerlere kaydedilen veriler bozulmuş ve CRC hatası vermiş. Diskin bozulmuş diyemem. Ama yine de ara sıra kontrol et. Başka kısımlar da sarı alarm vermesin.

CRC hatası, bir veri okunamadığında ya da okunan veri bozuk olduğunda çakar. Sabir diskinde bazı yerlere kaydedilen veriler bozulmuş ve CRC hatası vermiş. Diskin bozulmuş diyemem. Ama yine de ara sıra kontrol et. Başka kısımlar da sarı alarm vermesin.
Recep abi format atarken hep C'yi formatlıyorum. D'ye uzun süredir dokunmuyorum. Oradaki dosyalarım önemli diye format atmıyorum. Acaba oradaki verilerde bozukluk olabilir mi? Eğer böyle bir şey varsa verileri koruyarak nasıl düzeltebilirim bir yöntemi varmıdır acaba?

Recep abi format atarken hep C'yi formatlıyorum. D'ye uzun süredir dokunmuyorum. Oradaki dosyalarım önemli diye format atmıyorum. Acaba oradaki verilerde bozukluk olabilir mi? Eğer böyle bir şey varsa verileri koruyarak nasıl düzeltebilirim bir yöntemi varmıdır acaba?

Bende de aynı şey oluyor kardeşim üstelik format atmıştım hem 'C' diskime hem 'D' diskime onla olacağını sanmam.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı