Ultra HD Yayın İzlemek İçin Ne Gerekir?

albaywolf

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
2k ya da 4k çözünürlükte televizyon izlemek için bu çözünürlüklere sahip televizyon almak yeterli mi? Ücretli kanal ya da ekstradan cihaz mı satın almak lazım mutlaka? Bizim evde normal sıradan bir uydu alıcısı var.

Normal uydu alıcısıyla o televizyonda iyi kalite alamazsın. En azından HD uydu alıcın olmalı. 4K göstermese de tam olarak biraz daha iyi gösterecektir en azından. Bazı televizyonlarda HD'yayını 4K'ya yakın kaliteye çeviren sistem de mevcut.

Peki HD ya da Ultra HD yayını bütün kanallar yapıyor mu? Aslında ben televizyon değiştirmeyi düşünüyorum ama mevcut televizyon da kötü değil. Toshiba marka 120 ekran LCD ama biz onu Scart ile kullanıyoruz. Sadece uydu alıcıyı değiştirsem bütün bilindik kanalları 1080p izleyebilir miyim?

Her kanalın HD yayını yok ama bilindik birkaç kanalın HD yayını mevcut. Scart ile kullanırsan görüntü kalitesi alamazsın ama. Televizyon ile ilgili değil durum. Eski alıcı da öyleydi bizim rezalet gösteriyordu televizyon. Şimdi Digiturk HD'ye geçtik olması gereken gibi gösteriyor.

Hocam siz Scart'dan HDMI bağlantıya geçin aradaki farkı göreceksiniz. Bizim Hdmı kablosu bozuldu şu anda Scart ile kullanıyoruz ve gerçekten berbat geliyor. HD yayın yapan mesela TRT HD var reklamsız sürekli HD yayın yapıyorlar. Trt Haber HD, A Haber HD gibi bazı kanallar var. Biz Hdmı destekleyen uydu alıcısı, 1080P tv ve Hdmı bağlantısı ile kullanıyoruz. Ultra HD bence daha temelleri bile atılmamış bir teknoloji. Türkiyede gelişmesini beklemek lazım.

Uydu alıcıyı değiştirince Kanal D, ATV, Show, Fox, NTV gibi kanalları HD izleyebilir miyim? Ücretli üyelik falan ister mi?

Hocam digiturk falan alırsan hd yayın izleyebilirsiniz en son türksat hd yayına başlıyacaktı ne oldu bilemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı