Ultrabook vs Laptop, Hangisini Almalı?

Neye ihtiyacım var?

• Ultrabook

Oy: 3 75,0%
  • Laptop

Oy: 1 25,0%

• Oy verenlerin toplamı
    4

yekovski

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
İhtiyaçlarımı karşılayabilecek taşınabilir bir cihaz arıyorum; önceliklerim arasında oyun yok.
Ağırlık da önceliklerim arasında gelmiyor.
Oyun oynamayacağım ama, Chrome'un RAM katili olmasından kaynaklı, 8 GB RAM'den korkuyorum. Şu anda masaüstü bilgisayarımda 8 GB RAM var ve Chrome'da 25 sekmenin oluşu belleğin %80'ini yiyor. Uzun süreli kullanımda bunun önemini daha fazla hissediyorum. Bu bağlamda RAM kalitesi ve cihazın ısınmaması benim için çok önemli.
Bunlar beni Ultrabook'a yönlendirse de, numpad benim için önemli. Bu da laptop'a yönlendiriyor. Bu sorunu ek klavye bağlayarak giderebilirim. Hiç SSD deneyimim olmadı, alacağım cihazda SSD olmasını istiyorum, bu da beni ultrabook'a tekrar yönlendiriyor. 240, 256 GB yeterli olacaktır.
Ekran boyutu/piksel sayısı da önemli değil.. Zaten piksel dediğiniz şey oyun harici fark edebileceğim bir şey değil. Ekran boyutu numpad için yeterli seviyede olan bir ultrabook'da görmedim açıkçası. Eğer varsa çok iyi olur.

Bir de ultrabookları evdeyken, PC'ye bağlayıp tek klavye-mouse ile her ikisini birden idare etme şansım var mı? Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda bana ne önerirsiniz?
Dipnot olarak geçeyim, bütçeyi bilerek belirtmedim... Zaten ekran kartsız/sadece internette dolaştıracak cihazların fiyatları 3-4 bin TL'yi geçmiyor. Eğer 8 GB belleği bulunan bir cihazı +8gb daha ekleyerek garantiden çıkmadan satın alabiliyorsam öyle bir şey yapabilirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı