Gaming laptop vs Ultrabook

Noll77

Decapat
Yazılım ('Python, C#, SQL ve belki C++) için ve biraz da oyun için (Unity3D vb.)(Genelde Online, yani fazla güçlü olmak zorunda değil.)
Ayrıca okulda da kullanacağım ve ileride işte de kullanabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun kısmına girecekseniz biraz sağlam bir PC lazım olabilir. Bütçenizi bilmiyorum fakat ama amacınız oyun oynamak değilse MacOS bir cihaza yönelmenizi öneririm.

Kesinlikle tercihim matebook huaweiler olurdu. İlerde iş için okul için en ideali. 12k apple'a vereceğine huawei 6kya alabilirsin. Taşınabilirlik açısından çok rahat oluyorlar bende gaming laptop var taşıması çok dert oluyor. Ama oyun oynarım kesin diyorsan lenovo falan bakabilirsin belki 15inç vs.

Oyun kısmına girecekseniz biraz sağlam bir PC lazım olabilir. Bütçenizi bilmiyorum fakat ama amacınız oyun oynamak değilse MacOS bir cihaza yönelmenizi öneririm.
Bütçe olarak fazla vermek istemiyorum
9000tl civarı düşünüyorum.
Python vs. için yurt dışındaki ilanlarda Linux kullanma tecrübesi isteniyor.
O yüzden MacOs hem pahalı hemde mantıksız gibi geliyor.
Kesinlikle tercihim matebook huaweiler olurdu. İlerde iş için okul için en ideali. 12k apple'a vereceğine huawei 6kya alabilirsin. Taşınabilirlik açısından çok rahat oluyorlar bende gaming laptop var taşıması çok dert oluyor. Ama oyun oynarım kesin diyorsan lenovo falan bakabilirsin belki 15inç vs.
D16 düşünüyorum yeterli gelir mi diye aklımda biraz soru işareti var.
Uzun süreli kullanmayı düşünüyorum.

Oyun oynamam derseniz, ultrabook tercih edin. Bütçenizi bilmiyorum ama öncelik sıralamanız şu şekilde olsun:
  1. Apple Macbook Pro
  2. Apple Macbook Air
  3. Asus Zenbook Pro
  4. Huawei Matebook X Pro
  5. Huawei Matebook X
  6. Asus Zenbook
  7. Huawei Matebook

Son düzenleme:
Bütçe olarak fazla vermek istemiyorum
9000tl civarı düşünüyorum.
Python vs. için yurt dışındaki ilanlarda Linux kullanma tecrübesi isteniyor.
O yüzden MacOs hem pahalı hemde mantıksız gibi geliyor.

D16 düşünüyorum yeterli gelir mi diye aklımda biraz soru işareti var.
Uzun süreli kullanmayı düşünüyorum.
Kız arkadaşım kullanıyor ve memnun. Tabii oyun vs performansının iyi olabileceğini düşünmüyorum ama uzun ömürlü bir bilgisayar. Kasası bileşenleri kaliteli. Fakat D16 biraz büyük aklında olsun o rahat taşınan boyutlarda değil 16inç ekranı var ama incecik tabi.

Oyun oynamam derseniz, ultrabook tercih edin. Bütçenizi bilmiyorum ama öncelik sıralamanız şu şekilde olsun:
  1. Apple Macbook Pro
  2. Apple Macbook Air
  3. Huawei Matebook X/Pro
  4. Asus Zenbook Pro
  5. Asus Zenbook
  6. Huawei Matebook
Saydıklarınızdan alacağım; MBA ve Huawei Matebook.
MBA çok pahalıya patlıyor gibi duruyor. 8GB'ı tercih edersem yeterli gelir mi bilemiyorum, hemde Unity ne kadar kullanabilirim bilmiyorum ve yazılım için çok küçük kalıyor ekranı...
Kız arkadaşım kullanıyor ve memnun. Tabii oyun vs performansının iyi olabileceğini düşünmüyorum ama uzun ömürlü bir bilgisayar. Kasası bileşenleri kaliteli. Fakat D16 biraz büyük aklında olsun o rahat taşınan boyutlarda değil 16inç ekranı var ama incecik tabi.
Evet, D16 1,7 kg, yani iyi ağırlığı.

yazilim icin Matebook D16 tavsiye ederim ayrica 4 saat valorant oynadim altinda sogutucu kullanmiyorum ayrica benim odam en arkada havasiz yer cok hafif bir isinma oldu kesin tavsiye ederim fanlari duymuyorsun zaten kulagini dayarsan anca duyuyorsun :)
bu arada D16 16 inc degil boyutu 15.6 inc ancak ekrani 16,1 inc ince cercevesinden dolayi :)

yazilim icin Matebook D16 tavsiye ederim ayrica 4 saat valorant oynadim altinda sogutucu kullanmiyorum ayrica benim odam en arkada havasiz yer cok hafif bir isinma oldu kesin tavsiye ederim fanlari duymuyorsun zaten kulagini dayarsan anca duyuyorsun :)
bu arada D16 16 inc degil boyutu 15.6 inc ancak ekrani 16,1 inc ince cercevesinden dolayi :)
Şarjı gerçekten 8 saatin üstünde gidiyor mu?
Unity, Unreal gibi motorları rahat çalıştırıyor mu?(Oyun konusundaki deneyimin nedir?)

Yeni konular

Geri
Yukarı