Ultrawide monitörlerde rekabetçi oyunlar nasıldır?

Merhaba arkadaşlar, elimde 24 ve 27 inç olmak üzere iki adet monitör var. Normalde konsol artı Mac ile kullanıyorum ancak iş için ve tek ekran istediğim için ultrawide monitör almayı düşünüyorum 34 veya 35 inç.
Bunu yaparken aynı zamanda sistemde toplamayı düşünüyorum. Sorum ise şu, ultrawide monitörlerde CoD MW2 gibi oyunlarda sorun yaşar mıyım?
Kontrolcü ile oynuyorum, aşırı rekabetçi olmasam bile genelde arkadaşları taşıyan ben oluyorum :D
Single oyunlarda RDR2 gibi oyunlardaki performansını acayip beğendim, rekabetçi oyunlarda da aşırı bir dezavantaj sağlamaz. Almayı düşünüyorum sizce ne yapmalıyım?
Rekabetçi oyunlarda yüksek inç oranları pek birşey ifade etmiyor aslında. Çünkü monitör ne kadar büyük olursa olsun, düşük çözünürlükte oynamak daha iyi oluyor.

Size çok güzel bir çözüm ile geldim. Ultrawide monitörlerin bazı modellerine iki görüntü girişi bağlıyorsunuz. Bu iki görüntü girişi için ekran ikiye bölünüyor. Windows üzerinde görüntü ayarlarından ekranları ayarladığınız zaman tek ekran gibi çalışıyor. Oyuna girdiğiniz zaman o ekranlardan birini seçip tam ekran yapabiliyorsunuz. Çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim bunu bilen çok insan yok sanırsam.

Para varsa 4k al o boyutta çok iyi olur.

Ultrawide monitörler, bir tek CS:GO'da kötü oluyor. Onun dışında harika bir oyun deneyimi sunmaktadır. Kendim de 2560x1080 çözünürlüklü bir Ultrawide monitör kullanıyorum ve profilime bakabilirsin oyuniçi fotoğraflar var.

Ayrıca rehberim de sana yardımcı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı