Ultrawide monitörler nasıldır?

Dikey monitör diyorsunuz yani. Diğeride düz olacak şekilde öylemi.
Daha çok görev çubuğu ve programların 16:9'da daha iyi olmasından dolayı söyledim. Tabii dikey durumda daha çok satır gördüğünüzden WEB tasarım, yazılım ve metin görüntülemede de daha üstün.

Dediğin şeyler için mantıksız, onlarda dikey çözünürlüklü daha önemli.

Sadece iRacing gibi simülasyonlar için iyi, haricinde 2 monitör yerine geçmesi için varlar ama şahsen 2 monitörün daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum.
Kod yazdığın yerde dikey çözünürlükten kastın satır sayısı ise çoklu pencere kullanımı daha önemlidir diye düşünüyorum. Mini tablet kullanmadığımız için dikey çözünürlükten çok bir eksiğimiz yok.

Kod yazdığın yerde dikey çözünürlükten kastın satır sayısı ise çoklu pencere kullanımı daha önemlidir diye düşünüyorum. Mini tablet kullanmadığımız için dikey çözünürlükten çok bir eksiğimiz yok.
Timeline'da da daha çok katman görüyorsun, makale okurken. UW'ın sadece oyunlarda üstün olduğunu düşünüyorum.

Hocam çok basite inicem, youtuber veya yayıncıların ev turlarını gezerseniz edit yapan insanlar ultrawide tercih ediyor genellikle (Barış Özcan, Logan Paul vs...)

Bizzat deneyimlemiş biri olarak konuşuyorum. Rekabetçi FPS oyunları hariç kullanmak zevkli. Özellikle simülasyon, yarış ve hikayeli oyunlarda normal 16:9 ekranlara göre daha iyi deneyim sunduğunu söyleyebilirim.

Geri
Yukarı