UltraWideo: Ultrawide Monitörlerde Tam Ekran Video İzleyin

Makaleler
80
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Profil Kapağı
1525088093
21:9 formatında ultrawide (ultra geniş) bir monitörünüz var fakat internetteki videoları tam ekran yaptığınızda kenarlarda siyah bar mı kalıyor? Çözüm bu eklentide.
Bu eklenti sayesinde izleyeceğiniz videoyu "Upscale" ya da "Stretch" modu ile tam ekran siyah barlar olmadan izleyebilirsiniz.
Upscale modu; Çözünürlüğü kırparak, kaliteyi bozmadan yapar.
Stretch modu; Ekrana sığdır mantığıyla yapar.
Ben upscale modunu kullanıyorum ve tavsiye ederim.

Örnek bir görüntü;
Adsız.jpg

İndirme Linkleri;

Chrome;

Opera;

Firefox;

Yukarıya yazdım da.
Youtube videoları 16:9 olarak yayınlanıyor bu nasıl 21:9 oluyor ki? Mesela 1600x900 video nasıl 2100x900 olabilir? Daha yüksek çözünürlükte bir videoyu alttan ve üstten kesip sonra büyüterek mi? Böyle olsa üst ve alttaki kısım gözükmeyecek. Aynı videoyu tam ekrana alıp 16:9 ve 21:9 olarak 2 farklı şekilde ekran görüntüsü atabilir misin?

UltraWide video işini daha iyi yapıyor. Ctrl+alt+c ile modları değiştirebiliyorsunuz.
Bu daha iyi. Bu bütün sitelerde yapıyor. Sadece Netflix ve Youtube değil. Ayrıca bunda da klavye kısayolları atayıp modlar arasında geçiş yapabiliyorsun.
Youtube videoları 16:9 olarak yayınlanıyor bu nasıl 21:9 oluyor ki? Mesela 1600x900 video nasıl 2100x900 olabilir? Daha yüksek çözünürlükte bir videoyu alttan ve üstten kesip sonra büyüterek mi? Böyle olsa üst ve alttaki kısım gözükmeyecek. Aynı videoyu tam ekrana alıp 16:9 ve 21:9 olarak 2 farklı şekilde ekran görüntüsü atabilir misin?
Normal;
normal.jpg

Upscale;
upscale.jpg

Stretch;
stretch.jpg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı