Uluslararası ticaret ve finansman okunur mu?

Hangi üniversitede okumayı düşünüyorsun? İleri seviye İngilizce ve Almanca öğrenirsen en kötü ihtimalle dil alanından iş yaparsın alanından iş yapamasan bile. Turizm ve Kültür Bakanlığının düzenlemiş olduğu sınava ve YDS sınavına girerekten turizm rehberliği de yapabilirsin.

Dilin olursa kesinlikle iş yaparsın. Bence bu bölümü sağlam bir vakıf üniversitesinde oku. Vakıf üniversiteleri staj konusunda ciddi derece de yardımcı oluyorlar. Gidip gezdirdiği, gösterdiği yerler devlet üniversitelerinin önünde oluyor genellikle. Buda iş hayatında büyük başarı sağlar.

İngilizce zaten artık neredeyse hemen hemen her mesleğe isteniyor. İleri seviye Almanca çok şey katar. Bence diğer dil hedefiniz de Rusça olsun. Rus-Türkiye pazarında ciddi derece de eleman eksikliği var diye biliyorum.

Sağlam bir vakıf üniversitesinde oku.

Hocam maalesef kendi şehrimde okumak zorundayım devlette okuyacağım maddi durum müsait değil biz orta üstü halli olmamaza rağmen zorlanıyoruz o yüzden kendi şehrimde okusam kendimi geliştirsem olmaz mı?

Hangi üniversitede okumayı düşünüyorsun?

Abi kendi şehrimde okuyacağım mecburen üniversite en iyi 80 üniversite içinde kendimi geliştirsem olmaz mı ama okuyacağım yer %100 İngilizce direk? Yani kendimi geliştirsem 4 yıl sonunda ing+alman+TR dillerini öğrenip uluslararası ticaret ve finans iş bulamaz mıyım rahat?

Son düzenleyen: Moderatör:
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE merhaba. Bende utf bölümünü kazandım. Hazırlık okuyacağı. M bolumum İngilizce. Bu bölümde maaşlar nasıl? Bunun hakkında bir bilgi alamadım. Çalışma yerleri güzel mi? Kuzenim okudu ve kıdemli muhasebeci şu an ben de bunu düşünüyorum. Nasıl fikir?

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE merhaba. Bende utf bölümünü kazandım. Hazırlık okuyacağı. M bolumum İngilizce. Bu bölümde maaşlar nasıl? Bunun hakkında bir bilgi alamadım. Çalışma yerleri güzel mi? Kuzenim okudu ve kıdemli muhasebeci şu an ben de bunu düşünüyorum. Nasıl fikir?
Cevap verinnnn agalarrrr

Son düzenleme:

Geri
Yukarı