Umreden iphone 6 getirmek

theonur07

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Annem ve babam aralık ayında umreye gidecekler. Oradan iphone 6 aldırmayı düşünüyorum. Biraz araştırma yaptım Jarir Bookstore ...not just a bookstore bu sitede iphone 6 nın 2799 SAR olduğu yazıyor. Forumda başka bir konuda 2799 SAR facetime olmayan modelmiş. Facetime olan modeli 2899 SAR mış. Yani 1750 tl gibi bir fiyatı oluyor. Şimdi size birkaç sorum var.

1- Garantisi hakkında bazı yerlerde garantisinin hiç olmadığı bazı yerlerde amerikan ürünlerinde garanti olmayıp avrupa ürünlerinde garanti olduğu bazı yerlerde sadece 1 yıl garantisi olduğu falan yazıyor. Aslında ben garantisi olup olmamasını pek önemsemiyorum. Çünkü bu akıllı telefonları o kadar servise falan gönderen biri değilim. Şuan uyduruk LG bir telefon kullanıyorum ve 2 yıldır hiç garantiye yollamadım zaten telefonu fazla düşüren biride değilim kırılma falanda olmaz yani. Neyse soruya dönelim bana bu garanti konusunda bir açıklama yapabilirmisiniz ?

2- Garantisi oldu diyelim ama ben İstanbulda yaşamıyorum. Telefonu İstanbula mı kargolayağım napacağım pek bir bilgim yok onuda açıklarsanız sevinirim.

Genelde yurt dışı ürünlerde garanti olmaz ayrıca telefonu pasaporta işletmen lazım oda ayrı bir konu, ve dikkat edilmesi gerek bir husus daha var bende 2 sene önce umreye gittim eşimle ona da oradan telefon alacaktık fakat çoğu replika ürün, yani birebir çakma diye tabir edebiliriz bunu da göz önünde bulundurman lazım, Mekke veya Medi'ne de apple store yok diye biliyorum diğer satan yerlerde %90 replika.

Oradan getirilen telefonun durumu ne olur bilemem ama umreye diye çıkıp iPhone 6 ile dönmek epey fantastik bir olay olacaktır. Ek olarak yurt dışından telefon getirmenin hiç sağlıklı olmadığını da belirteyim.

Aynen öyle bende eşime alacaktım fakat çoğu replika ürün, ben Mekke ve Medine de heryeri gezdim ama birtane bile apple store bulamadım.

Ben biraz araştırmıştım yani dediklerinizin hepsini zaten biliyorum. Benim verdiğim siteyi de çoğu yerde paylaştıkları, güvendikleri için seçtim zaten. Benim için tek sorun garantisi. Garantisi olacak mı? Olacaksa ben istanbula gitmeden başka bir şehirden kargo ile yollayabilecek miyim?

Hiç uğraşma Türkiyede yaşıyorsan Türkiyeden al.
Kilit açma pasaport vs. zaten aynı paraya geliyor.
Türkiyeden al Garantisi olsun Sağlam olsun Sorun çıkmasın 100tl fazla olsun.

Zaten passaport 150 tl felan alıyorlar.
Ee yarın öbür günde bişi olur garantiye veremessin 300-500 de öle gider.
Yazık olur.

Medine'deki Jarir Bokstore' dan ben Iphone 4s aldım gayet güzel kullanıyorum 3 yılldır sıkıntı yok ama garantisi sadce arabistanda geçerliymiş. :)

Annem ve babam aralık ayında umreye gidecekler. Oradan iphone 6 aldırmayı düşünüyorum. Biraz araştırma yaptım Jarir Bookstore ...not just a bookstore bu sitede iphone 6 nın 2799 SAR olduğu yazıyor. Forumda başka bir konuda 2799 SAR facetime olmayan modelmiş. Facetime olan modeli 2899 SAR mış. Yani 1750 tl gibi bir fiyatı oluyor. Şimdi size birkaç sorum var.

1- Garantisi hakkında bazı yerlerde garantisinin hiç olmadığı bazı yerlerde amerikan ürünlerinde garanti olmayıp avrupa ürünlerinde garanti olduğu bazı yerlerde sadece 1 yıl garantisi olduğu falan yazıyor. Aslında ben garantisi olup olmamasını pek önemsemiyorum. Çünkü bu akıllı telefonları o kadar servise falan gönderen biri değilim. Şuan uyduruk LG bir telefon kullanıyorum ve 2 yıldır hiç garantiye yollamadım zaten telefonu fazla düşüren biride değilim kırılma falanda olmaz yani. Neyse soruya dönelim bana bu garanti konusunda bir açıklama yapabilirmisiniz ?

2- Garantisi oldu diyelim ama ben İstanbulda yaşamıyorum. Telefonu İstanbula mı kargolayağım napacağım pek bir bilgim yok onuda açıklarsanız sevinirim.
Eniştem haftaya arabistana gidecek geçen sene gittiğinde 2 adet samsung telefon getirdi. Replika değiller. Iphone-Samsung arapça yazıyor diyor kimileri ve hayır yazmıyor, orjinaller. Riyal TLden düşük 72 kuruş ama artmış hali bu. Sipariş ettim enişteme banada bir iphone 6 gönderecek ve orjinal. galiba aynı sayfadan baktık 2799 riyal facetime sız 2899 facetime lı böyle şeylerdemi var dedim evet dedi gidip bakacak. Burada pasaporta kayıtlatmamız gerekiyor Turkcell bunu 150 liraya yapıyor. Telefon kullanmayı biliyorsanız, yere düşmeyecek, zarar görmeyecektir. Virüslü şeyler indirirsenizde o sizin hatanız. 15 güne kadar geleceğini umuyoruz. Gelince tekrar girer buraya tüm ayrıntısına kadar yazarım

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı