Sürprizbozan Uncharted 3 için son kararım

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bende size spoiler olmadan bir bilgilendirme yapayım. Uncharted 4'ü 2 kere bitirdim. Oyun serinin ilk 3 oyununa göre daha az aksiyon içeriyor. Bu kimisine göre iyi, kimisine göre kötü, bana göre iyi bir şey. Grafikler ve Türkçe seslendirme enfes, hikaye gayet tatminkar. Vuruş hissi, bölüm tasarımları vesaire ise beni zamanında tatmin etmişti. Kısaca gayet güzel bir oyun, aldığıma pişman olmamıştım.

Oyunun sonlarına doğru bulmacalardan arındığım için acayip eğlendim diyebilirim. Oyunun amacı duygusallık vermek değil tam olarak fakat sully her vurulduğunda kalbime iniyordu resmen, içime bir şey oturuyordu. Hikayesine de apayrı bayıldım diyebilirim. 4. oyunu en yakın tarihte alıp oynamayı planlıyorum.

Bu herhangi bir inceleme konusu değildir, sadece bulmacalardan vs. yakınıp açtığım konunun pişmaniyetini belli etmek için ve son kararımı belirtmek için açtığım bir konudur.

Oyunda çok bulmaca var o konuda sana çok hak veriyorum. Uncharted 3'de 1-2'nin toplamından fazla bulmaca var. Evet bunlar can sıkıcı. Hele ki o at falan vardı meşale koyuyorduk öyle çözüyorduk unuttum o bulmacayı. Onu beceremeyip internetten bakmıştım, ne kadar saçma bir bulmacaydı. Aksiyon için oynadıgım oyunda bulmaca kastım. Oyunun silahları gayet iyi. Hele ki o tabancası, oyunun başlangıcında susturuculu tabanca vermişti. O tabanca isterse 1 şarjörde adamı öldürsün onu gene kullanırım sırf o sesi için. İkinci oyunu oynamışsınız beni en çok etkileyen oyundu kendisi. Uncharted 4'ü oynadım kendisi güzel fakat bir 2 ve 3 değil, aksiyon çok var oyunda ama 30 FPS canınızı sıkabilir sonuçta Uncharted 1-2-3 60 FPS idi. 30'a geçince bir garip olacaksınızdır :)

Oyunda çok bulmaca var o konuda sana çok hak veriyorum. Uncharted 3'de 1-2'nin toplamından fazla bulmaca var. Evet bunlar can sıkıcı. Hele ki o at falan vardı meşale koyuyorduk öyle çözüyorduk unuttum o bulmacayı. Onu beceremeyip internetten bakmıştım, ne kadar saçma bir bulmacaydı. Aksiyon için oynadıgım oyunda bulmaca kastım. Oyunun silahları gayet iyi. Hele ki o tabancası, oyunun başlangıcında susturuculu tabanca vermişti. O tabanca isterse 1 şarjörde adamı öldürsün onu gene kullanırım sırf o sesi için. İkinci oyunu oynamışsınız beni en çok etkileyen oyundu kendisi. Uncharted 4'ü oynadım kendisi güzel fakat bir 2 ve 3 değil, aksiyon çok var oyunda ama 30 FPS canınızı sıkabilir sonuçta Uncharted 1-2-3 60 FPS idi. 30'a geçince bir garip olacaksınızdır :)
Uncharted 1-2-3 hikayesel açıdan hepsi çok iyi oyunlardı fakat benim için derin etki bırakan oyunlar değillerdi açıkçası. Bir TLOU serisinin bıraktığı etkinin yanında maalesef hiçbir şey kalıyor diyebilirim. Bunu etki açısından söylüyorum. 30 FPS'e God of War ve TLOU2 sayesinde alışığım, sorun olmayacaktır.

Geri
Yukarı