Uncharted 70-80 FPS ama düşük FPS hissiyatı

İşletim sistemi
Windows 10
RAM
corsair 8+8 16gb ram 3000mhz
SSD veya HDD modeli
seagate 1tb hdd 2+ 120GB SSD
Ekran kartı
rtx 2060 6gb
Anakart
gigabyte a320mh
İşlemci
ryzen 5 1600af
Sistem 1600 AF-2060 sistem yetiyor yüksek ayarda 70-80 arası alıyorum ama sanki 40 FPS de oynuyormuş gibi hissettiriyor. Monitör 144Hz diğer oyunlarda 60 FPS alsam bile sorun olmuyor rahatsız etmiyor. PC'me hiç bakmayan kardeşim bile Uncharted oynarken oyun neden çok kasıyor dedi psikolojik olamaz bence. Oyun HDD'ye kurulu SSD'ye atıp da deneyemiyorum SSD 120 GB çünkü. Sorunu başka nasıl çözebilirim? Oyun orijinal, sürücüler güncel, ısınma yok.

Sistem 1600 AF-2060 sistem yetiyor yüksek ayarda 70-80 arası alıyorum ama sanki 40 FPS de oynuyormuş gibi hissettiriyor. Monitör 144Hz diğer oyunlarda 60 FPS alsam bile sorun olmuyor rahatsız etmiyor. PC'me hiç bakmayan kardeşim bile Uncharted oynarken oyun neden çok kasıyor dedi psikolojik olamaz bence. Oyun HDD'ye kurulu SSD'ye atıp da deneyemiyorum SSD 120 GB çünkü. Sorunu başka nasıl çözebilirim? Oyun orijinal, sürücüler güncel, ısınma yok.

Hocam SSD deneyin akıcılık artabilir açık dünya kaplamaları vs. gecikmeli yükleniyorsa bu da size kötü bir görüntü sunabilir zaten SSD kurun diyor önerilen.

60 FPS'e sabitlemeyi dener misin?

Psikolojik olup olmadığını MSI Afterburner'dan frametime grafiği açıp bakabilirsin. Onun dışında V-Sync açık ve kapalı olarak dene, fullscreen ve borderless fullscreen olarak dene.

Oyunun portunda klavye fare ikilisi düzgün çalışmıyor. İmzamda ki sistem ile oynadım oyunu fareyi döndürdüğüm anda kasıyormuş hissiyatı oluyordu 144FPS de, çözümü gamepad de buldum. Sabit bir yerde durarak sorunun benimki gibi mi test edebilirsin.

Oyunun portunda klavye fare ikilisi düzgün çalışmıyor. İmzamda ki sistem ile oynadım oyunu fareyi döndürdüğüm anda kasıyormuş hissiyatı oluyordu 144FPS de, çözümü gamepad de buldum. Sabit bir yerde durarak sorunun benimki gibi mi test edebilirsin.

Gamepad ile oynuyorum o şekilde de sorun oluyor.

60FPS sabitleme yok oyunda monitörü 60Hz yapıp V-Sync açabilir.

Deneyeceğim teşekkürler.

Geri
Yukarı