Çözüldü Uncharted legacy of thieves Collection ilk bölümde çökme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Çözüm
Daha yeni indirdim oyunu doğrulama yapsam bitmek bilmez. Aynı sorunu yaşayan kişilerde de aynı ekran kartına sahip olduğumuzu fark ettim. Sorun dosyalarda değil.

Evet azıcık araştırınca RX6700 kullananlar problem yaşamış hep. Yabancı kaynaklarda 22.10.2 driver sürümünü indirip problemini çözenler olmuş.
22.10.2 ile beklediğim gibi sorun çözüldü. O bölümü geçtikten sonra tekrar eski sürücüye geçersem acaba çalışacak mı onu da deneyeceğim.
Hocam eğer son sürüm sürücü şart değilse bence oyunu bitirene kadar geçmeyin. Gereksiz bir vakit kaybı olur.

Hocam eğer son sürüm sürücü şart değilse bence oyunu bitirene kadar geçmeyin. Gereksiz bir vakit kaybı olur.
Zaten sürücü silip kurması ölüm gibi geliyor SSD olmasına rağmen sürekli yeniden başlatmayı sevmiyorum. Dediğiniz gibi yapacağım o zaman.

O nedir? Driver mı oyundan mı bahsediyorsun? İsteğe bağlı güncelleme nedir görmedim, bilmiyorum?
Ekran kartı driverı.
1671880554710.png

Dedim ya dostum 11.2 sürümüyle denedim diye, amd'nin önerdiği whql onaylı sürücüsü zaten. Ben sana sürümü söyledim, sen bana güncellemenin önerilme ayarını soruyorsun. Sen önerilen seçersen sadece whql sürücü çıktığında sürücü önerisi yapar. İsteğe bağlı seçersen, optional yani her yeni sürücüyü önerir sana güncelleme kontrolü yaptığında. Konumuzla alakası yok söylediğin şeyin.

@bdrhncagriozdmrr Dostum ne yaptın Ayni Sahne Aynı Sorun bende de Var benim sistem Ryzen 5 5600X / ASUS Radeon RX 6700 XT Dual 12 GB OC / 16 GB RAM

Yapılması gereken ekran kartı driverin arkadaşın dediği sürümü indirmek. Ben bir çözüm gelir diye bekleyip başka oyunlar oynayacağım.

Yapılması gereken ekran kartı driverin arkadaşın dediği sürümü indirmek. Ben bir çözüm gelir diye bekleyip başka oyunlar oynayacağım.
Denedim reis hiçbir Sıkıntı Yok Çok Şükür Zaten Hepimizi Aynı Sahnede Atmış

Adrenalin Edition 22.10.2 indirin dedi Düzeliyormuş​

Adamların AVX2 desteği olmayan işlemcilerde oyunu oynanabilir yapması bile 1 ay sürmüştü hocam. Yani AMD yeni sürücü çıkarana kadar veya direkt oyunu yapan ekip yeni sürücülerde bulunan bu hatayı çözene kadar siz oyuna sahip olduğunuzu bile unutabilirsiniz.
@bdrhncagriozdmrr Dostum Naptın Ayni Sahne Aynı Sorun Bendede Var benim sistem Ryzen 5 5600x / ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB OC / 16GB RAM
22.10.2 sürücüsünü kurmayı deneyebilirsiniz. AMD RX6700 serisi kartlar kullanan herkes böyle çözmüş problemi. Eğer temiz sürücü kurulumu nasıl yapılır bilmiyorsanız:
Bu rehberden faydalanabilirsiniz.
Ekleme:
Anladığım kadarıyla siz zaten 22.10.2 sürücüsünü indirmişsiniz.

Adamların AVX2 desteği olmayan işlemcilerde oyunu oynanabilir yapması bile 1 ay sürmüştü hocam. Yani AMD yeni sürücü çıkarana kadar veya direkt oyunu yapan ekip yeni sürücülerde bulunan bu hatayı çözene kadar siz oyuna sahip olduğunuzu bile unutabilirsiniz.

22.10.2 sürücüsünü kurmayı deneyebilirsiniz. AMD RX6700 serisi kartlar kullanan herkes böyle çözmüş problemi. Eğer temiz sürücü kurulumu nasıl yapılır bilmiyorsanız:
Bu rehberden faydalanabilirsiniz.
Ekleme:
Anladığım kadarıyla siz zaten 22.10.2 sürücüsünü indirmişsiniz.

Hocam DDU ile kaldırıp 22.10.2 sürücüsünü kurarım fakat şu an hiç uğraşasım gelmiyor. Eğer oynamak istersem hemen indireceğim. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı