Uncharted: The Lost Legacy oynanır mı?

183206

Megapat
Makaleler
1
Uzun süredir Uncharted oynamak istiyordum ve sonunda PC'ye geldi. Bitmesine az kaldı oyunun. Sırf bu oyun için gamepad aldım hatta.
Oyunun hikayesi güzeldi, gayet memnun kaldım. Ancak o kadar sakin bir oyundu ki ara ara sıkıldım oyundan. Sürekli bir yerlere tırmanıp sağa sola kutu ittiriyoruz.
Sanırım önceki oyunlarında daha fazla aksiyon varmış. Bu oyunda aksiyon çok az.

Peki The Lost Legacy'de de durum böyle mi? O da mı çok sakin bir oynanış sunuyor? Bir de onun da oynanması gerekiyor mu? Oynamazsam çok şey kaybeder miyim?

Uzun süredir Uncharted oynamak istiyordum ve sonunda PC'ye geldi. Bitmesine az kaldı oyunun. Sırf bu oyun için gamepad aldım hatta.
Oyunun hikayesi güzeldi, gayet memnun kaldım. Ancak o kadar sakin bir oyundu ki ara ara sıkıldım oyundan. Sürekli bir yerlere tırmanıp sağa sola kutu ittiriyoruz.
Sanırım önceki oyunlarında daha fazla aksiyon varmış. Bu oyunda aksiyon çok az.

Peki The Lost Legacy'de de durum böyle mi? O da mı çok sakin bir oynanış sunuyor? Bir de onun da oynanması gerekiyor mu? Oynamazsam çok şey kaybeder miyim?
The Lost Legacy yan oyun olduğu için kısa olmasına rağmen yine çok fazla sakin kalınan sahneler var. Oyun bittiğinde yürümek, bulmaca çözmek ve manzaralar hariç çokta bir şey yapmadığınızı göreceksiniz. Sadece final bölümü oldukça iyi ama o da Uncharted 2'de bulunan bir bölümün 2017 versiyonu gibi. Ha oyunda savaş var fakat dediğim gibi az ve çoğu zaman gizliliğe zorluyor seni. Gizlilik yapmaz isen genellikle bir yerden kafana gelen roket ve bomba atar bombası ile ölüyorsun.

@NotAKnightAnymore Çok da kısa değil ama. 7-8 saat sürüyormuş. Oyunun aksiyonunu geçtim, hikayesi nasıl peki? Güzel bir hikayeye sahip mi? Kararsızım oynayıp oynamamak konusunda.
Sıkıcı bir hikâye var. 2 karakterinde aynı dramaya sahip olmasını sağlamaya çalışmışlar ama kısa bir oyunda çokta iyi işlememişler. Uncharted genel olarak hikâyesiyle ön plande değil ama bu oyundaki sohbetler ve karakter ilişkileri 4. oyundaki Elena ve Nathan, Sam ve Nathan sohbetleri kadar iyi de değil. Bu arada 7-8 saat sürdüğüne bakmayın zorlayınca 2-3 saatte bile bitiyor. Ben oyunun yarısını silah kullanmadan oynamamız gereken başarıyı almaya çalışırken 45 dakikada gelmiştim 5. bölüme(Oyun başlangıç(0. bölüm) ve final(10) dahil 10 bölüm.)

@NotAKnightAnymore A Thief's End'in hikayesi benim hoşuma gitmişti aslında. Sadece 1 hazine için komik bir seviyede puzzle vardı. Abartı yani, fazla abartı.
Hikaye de sıkıcıysa oynamayacağım o zaman Lost Legacy'i. Uncharted'in ağzımda bıraktığı tadı bozmasın.

Geri
Yukarı