Uncharted vs The Last of Us Part 1

Uncharted çok ve öz, Last of Us az ve öz. İkisi de muhteşem oyunlar. Ama gerlimeyi pek sevmediğim için uuncharted 1 adım önde benim için.
Last of Us oynadım oyunda gerilecek ne var ki? :D

Zaten crack ile arasında fark yok 2 türlü de illegal virüs falan var diyenler 2010 da kalmıştır.
Bu şekilde hesap paylaşımı ile para kazananlar hırsızlık yapıyor ama o kesin.

RX6600 ile high ayarlarda 60FPS sabit oynayıp bitirmiştim 2 ay önce. Şu an daha iyi diyorlar tabii.

Ben RTX2060 ile ilk çıktığı 1-2 gün denemiştim en düşük grafik ayarlarında çamurdan farksız görünüyordu biraz yükseltince de çok kasıyordu. Şu anki sistemimde akıcı şekilde ortalama grafik ayarlarında oynayabileceğimi pek tahmin etmiyorum açıkçası.

Last of Us oynadım oyunda gerilecek ne var ki? :D

Özellikle takırdayanlar inanılmaz geriyor insanı. 2 arkadaşım da bitirdi oyunu oyun hakkında konuşurken üçümüzün de bazı sahnelerde korku ve özellikle gerilimden oyunu silme noktasına geldiğimizi söylüyoruz. Zombi içerikli oyunları çok fazla oynamayan birinin gerilmemesi çok zor.

Ben RTX2060 ile ilk çıktığı 1-2 gün denemiştim en düşük grafik ayarlarında çamurdan farksız görünüyordu biraz yükseltince de çok kasıyordu. Şu anki sistemimde akıcı şekilde ortalama grafik ayarlarında oynayabileceğimi pek tahmin etmiyorum açıkçası.

Çıktıktan 1-2 ay sonra. RTX 2060 Ryzen 5 3600 ile Ultra texture, medium-high ayarlarda oynadım. FPS 40 50 civarıydı. Optimizasyondan dolayı oyunda kasmalar oluyordu biraz ama ben pek sorun yaşamadım.

Özellikle takırdayanlar inanılmaz geriyor insanı. 2 arkadaşım da bitirdi oyunu oyun hakkında konuşurken üçümüzün de bazı sahnelerde korku ve özellikle gerilimden oyunu silme noktasına geldiğimizi söylüyoruz. Zombi içerikli oyunları çok fazla oynamayan birinin gerilmemesi çok zor.

Onlara ölünce sadece beni sinirlendiriyorlar o kadar. :D

Çıktıktan 1-2 ay sonra. RTX 2060 Ryzen 5 3600 ile Ultra texture, medium-high ayarlarda oynadım. FPS 40 50 civarıydı. Optimizasyondan dolayı oyunda kasmalar oluyordu biraz ama ben pek sorun yaşamadım.

Halihazırda hâlâ toparlamaya çalışıyorlar mı yoksa saldılar mı iyice hocam? Oyunları yavaş oynayan birisiyim Game Pass aboneliğim de bulunuyor bu yüzden önce Game Pass oyunlarını oynayacağım. Düzeltmelere devam ediyorlarsa oynayacağım zamana kadar iyice düzelir tahminimce. Fakat bırktılarsa çok da bir beklentim olmasın optimizasyon açısından.

Uncharted genel olarak diyaloglar üzerine kurulu. Uncharted'i de The Last of Us'ın geliştiricileri yaptı. Oyunun geliştirilme esnasında yaşanan sorunlardan dolayı oyun yarıda bırakıldı ve TLOU'nun geliştiricileri tamamladı. Aslında iki oyun da oynanabilir, kaliteli oyundur.

Halihazırda hâlâ toparlamaya çalışıyorlar mı yoksa saldılar mı iyice hocam? Oyunları yavaş oynayan birisiyim Game Pass aboneliğim de bulunuyor bu yüzden önce Game Pass oyunlarını oynayacağım. Düzeltmelere devam ediyorlarsa oynayacağım zamana kadar iyice düzelir tahminimce. Fakat bırktılarsa çok da bir beklentim olmasın optimizasyon açısından.
Arada oyuna yeni sürüm geliyor da bu saatten sonra bundan daha iyisini beklemeyin. Sadece çıktığı zamanki kadar kötü değil. Ekran kartı ve işlemciniz ne bu arada?

Arada oyuna yeni sürüm geliyor da bu saatten sonra bundan daha iyisini beklemeyin. Sadece çıktığı zamanki kadar kötü değil. Ekran kartı ve işlemciniz ne bu arada?

Anladım hocam bir şekilde idare edeceğim o zaman. ASUS RTX2060 Dual, Ryzen 5 2600, 16 GB 3000MHz de RAM bulunuyor sistemde.

Hocam Uncharted'a öyle diyorsanız Last of Us'a da zombi öldür yürü insan öldür sinematik izle zombi öldür yürü mü diyelim? İkisi de kendi türünde muhteşem oyunlar bana göre. Uncharted'da aksiyon daha planda, Last of Us'ta hikaye.

Hayır hocam çok saçma sallamışsınız. Uncharted'daki öldür yürü bölümleri çok basit kurgulanmış. Bir kere oyunda vuruş hissi yok, silah çeşitliliği yok bomboş bir oyun. Bir silahı diğerinden ayıran tek özellik birinin teker teker sıkması diğerinin taramalı olarak sıkması. The Last of Us da ki vuruş hissi o kadar tatmin edici ki anlatamam. Ayrıca her silah da birbirinin aynı değil. Ha öyle zombi öldür yürü meselesi de o kadar kolay değil. Oyunu kolay modda oynamadığın sürece her şekilde mermi sıkıntısı çekiyorsun. Yani keyfinize göre takır takır zombi öldüremiyorsunuz.

Anladım hocam bir şekilde idare edeceğim o zaman. ASUS RTX2060 Dual, Ryzen 5 2600, 16 GB 3000MHz de RAM bulunuyor sistemde.

Benim aldığım değerler ile birbirine çok yakın değerler alırsınız hocam. Ekran kartlarımız arasında küçük farklar var sadece.

Geri
Yukarı