Undertale tarzı oyuna isim önerisi

CanVolteX

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İŞLEMCİ: 11. nesil İNTEL i5
RAM: 16gb DDR4
EKRAN KARTI: RTX3050 Tİ
ASUS TUF GAMİNG F15
Meslek
öğrenci
Selam. Undertale tarzında bir oyun yapıyorum. Oyunun hikayesi;
Karakterimiz ailesiyle birlikte vapur turundayken vapurdan aşağıya düşer ve bulunamaz. Karakterimiz bir adaya sürüklenir ve orada onu bir insan karşılar. O adada canavarlar vardır ve karakterimizi karşılayan adam ona yardımcı olur, onu eğitir. Bir gün karşılarına bir canavar çıkar, adam karakterimizi korumak için kendini feda eder ve orada ölür, karakterimiz kaçar. Sonrasını tam düşünmedim. Karakterimiz önüne çıkan canavarları öldüre öldüre gelişir ve ailesiyle karşılaşır ama bu bir tuzaktır. Bir boss var (ismini düşünmedim) o boss karakterimizin ailesini kaçırmış ve orada tutuyordur. Karakterimiz o boss ile savaşır ve kazanarak ailesini ve kendisini kurtarır. Oyunda 4-5 tane boss olacak. Sizce hikaye güzel mi? Ne isim koyulabilir? İsim İngilizce olursa daha iyi olur.

Hocam oyun nasıl gidiyor @CanVolteX

Henüz başlamadım hocam okuldan dolayı. Tatilde başlayacağım inşallah. Oyun 2025 gibi çıkar diye düşünüyorum. İsmi bootlander olur muhtemelen. Şu an az çok planlama yaptım, aklıma geldikçe deftere not ediyorum.

Selam. Undertale tarzında bir oyun yapıyorum. Oyunun hikayesi;
Karakterimiz ailesiyle birlikte vapur turundayken vapurdan aşağıya düşer ve bulunamaz. Karakterimiz bir adaya sürüklenir ve orada onu bir insan karşılar. O adada canavarlar vardır ve karakterimizi karşılayan adam ona yardımcı olur, onu eğitir. Bir gün karşılarına bir canavar çıkar, adam karakterimizi korumak için kendini feda eder ve orada ölür, karakterimiz kaçar. Sonrasını tam düşünmedim. Karakterimiz önüne çıkan canavarları öldüre öldüre gelişir ve ailesiyle karşılaşır ama bu bir tuzaktır. Bir boss var (ismini düşünmedim) o boss karakterimizin ailesini kaçırmış ve orada tutuyordur. Karakterimiz o boss ile savaşır ve kazanarak ailesini ve kendisini kurtarır. Oyunda 4-5 tane boss olacak. Sizce hikaye güzel mi? Ne isim koyulabilir? İsim İngilizce olursa daha iyi olur.
Boss un karakterin ailesini kaçırması saçma geliyor. Onun yerine boss karşısında ki kişinin sevdiği insanların şekline bürünüyor olabilir. Böylelikle karakter sanki kendi ailesine karşı savasiyormus gibi olur. Veya endboss küçük bir çocuk sekline bürünmüş olabilir. Tabi bundan karakterin haberi olmuyor, falan filan. Biraz hayal gücünüzü yükseltin. Yoksa öbür onlarca Survivor oyunundan bir farkı kalmıyor ve kimse oynamiyor

Boss un karakterin ailesini kaçırması saçma geliyor. Onun yerine boss karşısında ki kişinin sevdiği insanların şekline bürünüyor olabilir. Böylelikle karakter sanki kendi ailesine karşı savasiyormus gibi olur. Veya endboss küçük bir çocuk sekline bürünmüş olabilir. Tabii bundan karakterin haberi olmuyor, falan filan. Biraz hayal gücünüzü yükseltin. Yoksa öbür onlarca survivor oyunundan bir farkı kalmıyor ve kimse oynamiyor.

Çok mantıklı hocam. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı