Undervolt ve Overclock'a nereden bakılır?

eeVader

Hectopat
Merhaba, ben normalde Miles Morales oynuyordum ancak oyun çöküp duruyordu, desteğe yazdığımda ise GPU crash ile alakalı dendi ve overclock ile Undervolt'a bakmamı istediler ancak nereden bakabilirim bilmiyorum, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Merhaba, ben normalde Miles Morales oynuyordum ancak oyun çöküp duruyordu, desteğe yazdığımda ise GPU crash ile alakalı dendi ve overclock ile Undervolt'a bakmamı istediler ancak nereden bakabilirim bilmiyorum, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Kanka zaten bilmiyorsan overclock ya da undervolt yapmamisindir.

Merhaba, ben normalde Miles Morales oynuyordum ancak oyun çöküp duruyordu, desteğe yazdığımda ise GPU crash ile alakalı dendi ve overclock ile Undervolt'a bakmamı istediler ancak nereden bakabilirim bilmiyorum, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
MSI AfterBurner ile bu ayarları yapabilirsiniz fakat bilmiyorsanız oynamanızı önermem.

Kanka zaten bilmiyorsan overclock ya da undervolt yapmamisindir.
ben bilmiyorum da pc'yi satın alırken yapmışlardı sanırım,eskiden de çok problem yaşadım ısınması vs. ondan dolayı yapmış olabileceklerini düşünüyorum.Başka oyunlarda da yaşıyorum bu problemi maalesef

MSI AfterBurner ile bu ayarları yapabilirsiniz fakat bilmiyorsanız oynamanızı önermem.
ayarları bozmak istemiyorum sadece varsayılana çevirmek istiyorum,overclocklu olabileceğinden şüpheleniyorum

Ben bilmiyorum da PC'yi satın alırken yapmışlardı sanırım, eskiden de çok problem yaşadım ısınması vs. ondan dolayı yapmış olabileceklerini düşünüyorum. Başka oyunlarda da yaşıyorum bu problemi maalesef.

Yegenim bak simdi MSI Afterburner diye bir uygulama var onu yukluyosun tamam yukluyse eger.

1669311412391.png

Surayi SS at.

Yegenim bak simdi MSI Afterburner diye bir uygulama var onu yukluyosun tamam yukluyse eger.

Eki Görüntüle 1583230

Surayi SS at.
bu şekilde (boşta 41 derece değil bu arada,arkada overwatch 2 açık)

Bir de bu overclock'dan şüphelenmemin nedeni RAM'lerden de kaynaklıydı, overclocklulardı sanırım. Eskiden BIOS'tan baktığımda X'li bir şey vardı ve kapattığımda oyunlar çökmeye başlamıştı ama tekrar açınca düzeldi, şimdi de açık olmasına rağmen çöküyorlar

işlemcide de var sanırım,normalde 3.60ghz olması gerekirken 4.68'de çalışıyor

Dosya Ekleri

• gpu.PNG
    gpu.PNG
    393,2 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Geri
Yukarı