Undervolt yapılan CPU eski hale dönünce görüntü vermeyi kesti

Pffqw

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
250gb ssd
Ekran kartı
RX 570
Anakart
B450M S2H
İşlemci
Ryzen 3 3100
Yaklaşık 2 haftadır Ryzen 3 3100 undervolt yapıp kullanıyorum. Dün gece her şeyi eski haline getirmek istedim ve BIOS'u sıfırladım kaydedip çıktığımda ise PC'ye görüntü gelmiyordu. Kasaya baktığımda SSD ışıkları yanıyor ve tüm fanlar dönüyordu. BIOS pilini çıkarıp taktım, clear_cmos yaptım, ekran kartını ve RAM'leri çıkarıp taktım fakat sonuç hala aynıydı CPU'nun veyahut anakartin yandığı yönündeydim yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim.

Öyle bir şey olacağını zannetmem. RAM'leri tek tek ayrı ayrı deneyin.

Denedim sonuç aynı bu arada klavye mouse RGB'si vs yanıyor BIOS pilini de 1dk bekleyip takmıştım.

Konu güncel, monitörün HDMI kablosunu hem anakarta hem GPU'ya taktım ikisinde de monitörun sol üstunde HDMI yazısı yanıp söndü bu anakart çalışıyor demek mi?

Konu güncel, monitörün HDMI kablosunu hem anakarta hem GPU'ya taktım ikisinde de monitörun sol üstunde HDMI yazısı yanıp söndü bu anakart çalışıyor demek mi?

Son düzenleme:
Kasayı uzay montaj denediniz mi?

Maalesef yapabilecek kadar bilgiye, tecrübeye sahip değilim.

CPU fanını çıkarıp PC'yi açtım işlemci ısınmaya başladı işlemci çalışıyor, ve yeni bir şey fark ettim güç kaynağı fanı bir anda hızlanıyor, hızlandığı zaman GPU fanları dönüyor, güç kaynağı fanı yavaşlayınca GPU fanı duruyor. Bu zımbırtı bir şeye işaret midir?

Son düzenleme:
Yakından görmekten bahsediyorum. Sen şimdi ne kadar anlatsan da onun yerini tutmaz. Kusura bakma pek yardımcı da olamadım.

Yakından görmekten bahsediyorum. Sen şimdi ne kadar anlatsan da onun yerini tutmaz. Kusura bakma pek yardımcı da olamadım.

Yorumların için teşekkür ederim. Tanıdık bir abiye verdim, anakartla ilgili problem olduğunu söyledi. Anakartla ilgili ayrıntıya girmedi, ölüydü kurtardım tarzı cümleler kurdu 700 TL'yi verdik ama düzeldi.

Geri
Yukarı