"UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION" mavi ekran hatası

ZaurieLx

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık 1.5 aydır oyun oynarken belli bir süre sonra bilgisayar donuyor ve ardından bu hatayı verip kapanıyor. Tekrar açıldığında ise direkt BIOS ekranına atıyor. Bu sorunu bilgisayar ısınınca alıyorum sanırım, tam olarak emin değilim çünkü Cooler Boost açıkken çok nadir bu sıkıntıyı yaşıyorum. 256 GB SSD ve 1TB HDD var.
SSD test sonucu.

Adaaasız (2).png

Minidump
Sanırım minidump sorunu "CRITICAL_PROCESS_DIED" olarak gösteriyor moderatör arkadaş başlığı o şekilde güncellemiş. Benim asıl sıkıntısını çektiğim hata "UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION" hatası. Çünkü "CRITICAL_PROCESS_DIED" hatasını birkaç defa "UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION" hatasından sonra aldım. Minidumpta "UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION" gözükmüyor olmasının sebebi mavi ekran aldığımda %0'da direkt kendini resetlemesi olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gördüğüm kadarıyla BattleEye kaynaklı duruyor. Bir çeşit Anti-Cheat yazılımı. Ses sürücüsü için de güncelleme varsa yapın.

Gördüğüm kadarıyla BattleEye kaynaklı duruyor. Bir çeşit Anti-Cheat yazılımı. Ses sürücüsü için de güncelleme varsa yapın.
Ses sürücülerini kontrol ettim güncel gözüküyorlar. BattleEye için ne yapmalıyım R6 oynadığım için silsem bile tekrar yükleme yapacak. Acaba silip yüklesem bir faydası olabilir mi ?
BattlEye ile alakalı her şeyi silmeme rağmen yine aynı hatadan mavi ekran yedim...

Son düzenleme:
Deneyebilirsiniz hocam.
Bütün BattlEye kullanan oyunlardan kaldırdım ama sonuç aynı maalesef.
@Enes3078 hocam müsaitseniz siz de bakabilir misiniz ?
Bu arada HDD için de error scan yapıyorum oyunlar HDD de olduğu için ondan kaynaklanıyor olabilir mi ? SSD temiz çıkmıştı çünkü.
Bu da HDD sonucu.
hdd.png

Galiba kimse yardım etmeyecek...

Son düzenleme:
Disklerde sıkıntı gözükmüyor.

Hocam valla ne yapacağım bilemiyorum kafayı yedirtecek bu hata bana.
Anlıyorum hocam. Temiz bir kurulum yapıp deneyin. Sistemde donanımsal bir hata göremedim.

Geri
Yukarı