Unity 3D ile oyun yapmayı öğrenirsem programlama alanında kendimi geliştirebilir miyim?

Honor Of Samurai

Centipat
Programlama öğrenmek istiyorum fakat bir süre bunun için vakit ayıramam. Ama bu aralar Unity 3D ile internetten videolar izleyerek oyunlar yapıyorum.
Sorum şu, videolar ile Unity 3D kullanmayı, oyun yapmayı öğrenirsem, kendimi bu alanda geliştirirsem, ileride Python veya Java gibi bir programlama dili öğrenmeye başladığımda bana bir yararı olur mu?

Unity 3D ile oyun hazırlarken zaten bir dil öğrenmeniz gerekecek, ister istemez bir dil öğrenmiş olacaksınız.

Atıyorum Unity 3D için C# öğrendiniz, tabii ki ileride Java, Python veya başka bir dil öğrenirken için mantığını bilmek çok işinize yarayacaktır.

Bunun dışında, doğrudan Unity 3D'ye başlamak yerine, önce dili basit uygulamalarla kavrayıp sonra Unity 3D'ye geçmek bence daha verimli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı