Çalışırken kendimi geliştirebilir miyim?

Bir yandan da Js bakabilirseniz şuanda mevcut iş potansiyelinin %70'ini hedefleyebilir

Tavsiyem şuanda .net ile iyice ilerlemeniz ve bir yandan da js bakmanız olur. Hatta vuejs biraz daha beginner friendly olduğu için boş vaktinizde bir şeyler katabilir. Mobil için bir fikrim yok sevdiğim bir alanda değil.
Anladım benim düşüncem de öyle. kendimi geliştirmek istiyorum ve stajyer olarak çalışmak vakit kaybetirir mi , öğrenebilir miyim diye endişelerim var sadece

O zaman sadece stajdan kovulmayacak kadar .NET öğren, onun haricindeki tüm vaktinde JS çalış.
Vakit kaybı elbette olacak, gününün büyük kısmı istemediğin bir dille geçecek ancak başka alternatifin yok gibi duruyor. Bu yüzden boş vaktini tamamen JS çalışarak geçirebilir ve boşa giden vaktini telafi edebilirsin.

Aslında .net ile çalıştım. Sadece .nete hakim olursam ileride sorun olabilir diye düşünüyorum. Çünkü şuan gelişmekte olan farklı diller mevcut. Kaygım bu yüzden
Dünya çapında trending başka teknolojiler olsa da Türkiye'deki şirketler hâlâ o aşamaya geçmedi merak etme. Güzelce öğrenilirse .NET'ten uzun bir süre daha ekmek yenir. Tabii arkadaşın dediği gibi aynı zamanda başka Backend dilleriyle de çalışabilirsin, kendini kısıtlama. Değişen tek şey syntax ve implementasyon şekli. Protokoller, teknolojiler ve mantık hep aynı.

Bencede güzelce .Net öğren zararı yok. Bu arada yaşadığın şey fomo, kısaca günceli kaçırma korkusu.
Evet çevremdekiler de .net eskidi artık boşver dedikleri için kafam çok karıştı

Dünya çapında trending başka teknolojiler olsa da Türkiye'deki şirketler hâlâ o aşamaya geçmedi merak etme. Güzelce öğrenilirse .NET'ten uzun bir süre daha ekmek yenir. Tabii arkadaşın dediği gibi aynı zamanda başka Backend dilleriyle de çalışabilirsin, kendini kısıtlama. Değişen tek şey syntax ve implementasyon şekli. Protokoller, teknolojiler ve mantık hep aynı.
Evet başka teknolojilerde öğrenmek isityorum. Korkum sadece çalışırken kendimi geliştirmeye vakit ayıramazsam eğer

Merhaba.

Öncelikle zamanı verimli kullanmayı bilmeniz gerekiyor. "Şu kadar şunu yapsam, bu kadar bunu yapsam olur" gibi mesela.

Ülkemiz .NET'i çok yaygın olarak kullanıyor.

Yazınızdan anladığım kadarıyla farklı alanlara bakmak istiyorsunuz. O zaman size şöyle bir öneri verebilirim;

.NET dili ile piyasanın gerektirdiği yere kadar hakim olup sonrasında farklı dil ve alanlara bakabilirsiniz.

Zaman bulamam diye endişe ediyorsunuz, anlıyorum. Gayet doğal böyle olması. Ancak işe girdikten sonra zamanla bu endişeniz azalacak. Bundan emin olabilirsiniz. Sadece sakin olun ve zamanı verimli kullanmaya çalışın. Sonrasi ip söküğü gibi gelir.

Merhaba.

Öncelikle zamanı verimli kullanmayı bilmeniz gerekiyor. "şu kadar şunu yapsam, bu kadar bunu yapsam olur" gibi mesela.

Ülkemiz .NET'i çok yaygın olarak kullanıyor.

Yazınızdan anladığım kadarıyla farklı alanlara bakmak istiyorsunuz. O zaman size şöyle bir öneri verebilirim;

.NET dili ile piyasanın gerektirdiği yere kadar hakim olup sonrasında farklı dil ve alanlara bakabilirsiniz.

Zaman bulamam diye endişe ediyorsunuz, anlıyorum. Gayet doğal böyle olması. Ancak işe girdikten sonra zamanla bu endişeniz azalacak. Bundan emin olabilirsiniz. Sadece sakin olun ve zamanı verimli kullanmaya çalışın. Sonrasi IP söküğü gibi gelir.

Teşekkür ederim cevabınız için. Biraz paniğim sanırım bu konuda. Dediğiniz gibi zamanı verimli kullanmaya çalışacağım.

Geri
Yukarı