Unity 3D vs Unreal Engine 4

Nerede kullanacağınıza bağlı. Mobil oyun geliştirecekseniz hiç şüphesiz Unity. Masaüstünde Unreal, Unity'i tokat manyağı eder. Koda bakalım mı?

İlk defa oyun yapıyorsanız Unity daha mantıklı. Unreal Engine biraz zor bir motor. Öğrendiğinizde çok iyi şeyler yapabilirsiniz.
Tavsiyem Unity arayüzünde vakit geçirin alışın. İsterseniz Ue'den de başlayabilirsiniz karar sizin. Ama karşılaştırmak doğru değil bence.
Unreal Engine öyle bir motor ki Rocket League, PUBG, Fortnite, Valorant, Ark, Sea of Thieves, gibi çoğu oyunun motoru. Yapabileceklerinizin sınırı yok denebilir.

Unity'i dediğim gibi kullanmaya çalıştım hani biraz bir şeyler öğrendim fizik eklemeyi vb ama dediğim gibi çok fazla kod hatası aldım doğru yazmama rağmen doğru düzgün bir şey yapamadım hevesim kalmadıydı.
Nerede kullanacağınıza bağlı. Mobil oyun geliştirecekseniz hiç şüphesiz Unity. Masaüstünde Unreal, Unity'i tokat manyağı eder. Koda bakalım mı?

Maalesef Unity'i sildim kendim yazdım hata aldım, başka bir yerden aldım yine hata aldım dayanamayıp tüm dosyalarını sildim bir iz bile kalmadı.

Dillerle hiç uğraşmayıp Unity'de Bolt kullanabilirsiniz. Hem dilden önce yazılımsal düşünmeyi öğrenirsiniz. Düşünebilmek dilden çok daha önemli.

Unity'i dediğim gibi kullanmaya çalıştım hani biraz bir şeyler öğrendim fizik eklemeyi vb ama dediğim gibi çok fazla kod hatası aldım doğru yazmama rağmen doğru düzgün bir şey yapamadım hevesim kalmadıydı.

Maalesef Unity'i sildim kendim yazdım hata aldım, başka bir yerden aldım yine hata aldım dayanamayıp tüm dosyalarını sildim bir iz bile kalmadı.
Kod hatası aldığınızda motoru komple silecek biriyseniz Unreal C++'a hiç bulaşmayın. Her gün ortalama 10-20 kere crash alıyorum, ben de komple bilgisayarı mı uçurayım? :D

Kod hatası aldığınızda motoru komple silecek biriyseniz Unreal C++'a hiç bulaşmayın. Her gün ortalama 10-20 kere crash alıyorum, ben de komple bilgisayarı mı uçurayım? :D.

Hiç güleceğim yoktu :d . Hayır tabii ki de benim sinirlendiğim nokta bir başkasınının yaptığı aynı şeyleri yaptıktan sonra bile hata almak.
Hiç güleceğim yoktu :d . Hayır tabii ki de benim sinirlendiğim nokta bir başkasınının yaptığı aynı şeyleri yaptıktan sonra bile hata almak.

Ama belli olmaz belki Unity daha kolay diye tekrar yüklerim şu an da kafam biraz karışık.

Yeni konular

Geri
Yukarı