Unity Android Build'i almak

İşletim sistemi
Windows 10

avm00

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bana Build almada yardımcı olabilecek var mı sürekli hata alıp duruyorum.
Gökay#0130 bana Discord adresimden ulaşabilirsiniz.

Ben şu an mesaideyim ama sorun devam ederse akşam yardımcı olmaya çalışırım. Çözüm için öncelikle şu adımları önereyim
1- JDK NDK'ların kendiniz tarafından değil unity tarafından istediği yere kurulduğundan emin olun. Bunun için harici bir sdk ndk varsa kaldırıp unity hub'da installs kısmına gelerek android build supportu ve gereken şeyleri tekrar kurun
2- ASCII olmayan karakterler kullanmaktan kaçının. Oyunun dosyalarının, apk'yı kaydetmek istediğiniz noktanın, jdk ndk ların bulunduğu klasörlerin adlarında boşluk, Türkçe karakterler vs bulunmadığını kontrol edin
3- Sahnede bulunan objelerin üstündeki classlarda, herhangi bir kodunuzda UnityEditor kütüphanesinin bulunmadığından emin olun.
Daha fazla hata almanız durumunda hatalardan build failed'in üstündeki birkaç hatayı kopyalarak atın lütfen.

Ben şu an mesaideyim ama sorun devam ederse akşam yardımcı olmaya çalışırım. Çözüm için öncelikle şu adımları önereyim.
1- JDK Ndk'ların kendiniz tarafından değil Unity tarafından istediği yere kurulduğundan emin olun. Bunun için harici bir SDK ndk varsa kaldırıp Unity Hub'da installs kısmına gelerek Android Build Support'u ve gereken şeyleri tekrar kurun.
2- ASCII olmayan karakterler kullanmaktan kaçının. Oyunun dosyalarının, APK'yı kaydetmek istediğiniz noktanın, JDK ndkların bulunduğu klasörlerin adlarında boşluk, Türkçe karakterler vs bulunmadığını kontrol edin.
3- sahnede bulunan objelerin üstündeki classlarda, herhangi bir kodunuzda unityeditor kütüphanesinin bulunmadığından emin olun.
Daha fazla hata almanız durumunda hatalardan Build Failed'in üstündeki birkaç hatayı kopyalarak atın lütfen.

Birden çok hata alıyorum şu anda akşam yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı