Unity destekleyen Linux dağıtımları

isimsizyerli

Centipat
Arkadaşlar Unity destekleyen bir Linux dağıtımı var mıdır(Ubuntu dışında)? PC'm düşük sistemli Unity'i küçük işler için kullanıyorum. Windows yerine daha az RAM tüketen bir dağıtım var mıdır? Sizce işletim sisteminde geçiş yapmalı mıyım?(Unity sitesinde Ubuntu destekliyor yazısı var.)

Ubuntu tabanlı hafif Xubuntu var, deneyebilirsiniz.

Bunlarda Ubuntu ile aynı dosya uzantılarını destekliyor sanırım. Peki hocalarım denediniz mi yani yavaş PC için yavaşlama(Unity'nin donma sorunları RAM tüketimi artış sırasında)sorunu kalkar mı kullanırken.
Tamda onlara da soruyordum.

Arkadaşların önerdiği gibi hafif bir dağıtıma geçerseniz performans artışı olur tabii ki.

Hocam bende de zaten hızlı açılsın diye Visual Studio code kullanıyorum:D. Peki geçmek PC performansını arttırır mı? Hem böylece içime gelen oyun oynama isteğini tamamen yok edeceğim.
Hele öyle bir hızlanacaktır ki, çok eski bir sisteminiz varsa Kubuntu ağır gelebilir. Lubuntu ya da Xubuntu deneyebilirsiniz.

Hele öyle bir hızlanacaktır ki, çok eski bir sisteminiz varsa Kubuntu ağır gelebilir. Lubuntu ya da Xubuntu deneyebilirsiniz.

Çok eski değil bu yıl aldım ama sistem düşük sanırım en düşük isteyeni kullanmak daha mantıklı:D.
Arkadaşların önerdiği gibi hafif bir dağıtıma geçerseniz performans artışı olur tabii ki.

Hocam peki şu anki işletim sistemini yani Windows'umu yedekleme ve sonradan kurabilme gibi bir şansım oluyor mu çünkü işletim sistemiyle birlikte geldiği için PC bir kısıtlama yok deneme sürümü gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı