Çözüldü Unity hatası nasıl çözülür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

amet.hn

Attopat
Daha fazla  

Dosya Ekleri

• 3.jpg
    3.jpg
    160,7 KB · Görüntüleme: 75
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
abicim bu işi daha 1 gündür yapıyorum tam olarak nasıl oluyor
Scene sekmesine sağ tıkla ve kapat. Ardından Window'a tıklayıp yeniden etkinleştir. Unity'de play'e bastıktan sonra yaptığın tüm işlemler geçersiz olur. Tekrar play butonuna tıklayıp oyunu durdur. Yanında ki duraklama tuşudur (iki çizgi yanyana olan) ona dikkat et. Oyunu üçgen olan play tuşu ile başlatıp yine aynı tuşla durduruyorsun. Play etkin iken sonradan yaptığın hiç bir işlem geçerli olmaz.
2019 sürümünü kullanıyorsanız güncelleştirebilirsiniz. Bunun dışında kamerada clipping plane kısmını sıfır yapıp deneyin. Bunlar çözmezse kamerayı kapatıp play yapın ve oyun başlayınca kamerayı açın. Hata çözülmüş olursa bu kamerayı silip yeni bir kamera ekleyin ve tag olarak da MainCamera vermeyi unutmayın

abicim bu işi daha 1 gündür yapıyorum tam olarak nasıl oluyor
Scene sekmesine sağ tıkla ve kapat. Ardından Window'a tıklayıp yeniden etkinleştir. Unity'de play'e bastıktan sonra yaptığın tüm işlemler geçersiz olur. Tekrar play butonuna tıklayıp oyunu durdur. Yanında ki duraklama tuşudur (iki çizgi yanyana olan) ona dikkat et. Oyunu üçgen olan play tuşu ile başlatıp yine aynı tuşla durduruyorsun. Play etkin iken sonradan yaptığın hiç bir işlem geçerli olmaz.

Çözüm
Scene sekmesine sağ tıkla ve kapat. Ardından Window'a tıklayıp yeniden etkinleştir. Unity'de Play'e bastıktan sonra yaptığın tüm işlemler geçersiz olur. Tekrar play butonuna tıklayıp oyunu durdur. Yanında ki duraklama tuşudur (iki çizgi yan yana olan) ona dikkat et. Oyunu üçgen olan play tuşu ile başlatıp yine aynı tuşla durduruyorsun. Play etkin iken sonradan yaptığın hiçbir işlem geçerli olmaz.

Allah senden yine razı olsun bunu da sayende yaptım üstadım.

2019 sürümünü kullanıyorsanız güncelleştirebilirsiniz. Bunun dışında kamerada clipping plane kısmını sıfır yapıp deneyin. Bunlar çözmezse kamerayı kapatıp play yapın ve oyun başlayınca kamerayı açın. Hata çözülmüş olursa bu kamerayı silip yeni bir kamera ekleyin ve tag olarak da maincamera vermeyi unutmayın.

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı